ШПА: Сосиједаду дерби Баскије!

Фудбалери Содиједада победили су у мечу 22. кола Примере и дербију Баскије екипу Атлетик Билбаоа резултатом 2:1.  Гори Аноета, Баскија је вечерас плаво-бела! Сјајан гол Вилијана Хозеа.  Реал Сосиједад је славио у великом дербију с 2:1.

Фудбал 02.02.2019 | 22:20
Био је то 145. првенствени окршај два тима и 49. победа екипе из Сан Себастијана која је у овом дуелу велики посао завршила у првих 45 минута.

Повео је Сосиједад у 16. минуту поготком Микела Оризабала, који се фантастично изборио за лопту и потом рутински савладао голмана Атлетика.

Нова смушена интервенција одбране гостију коштала их је другог поготка за домаћи тим и то буквално у последњем минуту првог дела.

Лоше су избили штопери Атлетика лопту после напада Сосиједада, лопта је на 18 метара од гола дошла до Вилијана Хозеа који је снажним ударцем послао крај леве стативе у мрежу за 2:0.

Атлетик је успео да ублажи пораз у финишу сусрета, тачније у 82. минуту. Раул Гарисија није успео да реализује једанарестерац, али му се лопта срећно одбила, па је из другог покушаја био успешан за коначних 2:1.

Надалеко је познат баскијски дерби између Реал Сосиједада и Атлетик Билбаа. По добром фудбалу, али пре свега по страсти. То је једна од оних утакмица које треба видети за живота. У данашњем окршају је Сосиједад био бољи на свом терену и то с 2:1 (2:0).

Да ће тако бити могло је да се наслути већ у 16. минуту. Била је то дуга лопта, а Микел Ојарзабал је показао какав је играч и зашто је интересовање за њега показао и Реал Мадрид. Прелетео је одбрану Билбаа, прошао и голмана и само ћушнуо лопту у мрежу.

Сосиједад је отворио меч на прави начин.

А, онда се у 45. минуту догодила магија. Ишао је напад Сосиједада по десној страни, лопта је убачена у шесанестерац, можда је био и пенал, међутим, није се много обазирао Вилијан Хозе.

Некако је из окрета опалио по лопти из све снаге, а ми бисмо волели да видимо колико је та лопта ишла километра на час.

И чудимо се како није пробушио мрежу.

До краја меча Сосиједад се трудио да сачува резултат, док Билбао није успевао некако озбиљније да угрози мрежу домаћина све до последњих 10 минута када је свиран пенал за Билбао. Раул Гарсија је прво промашио пенал, па се исправио и смањио на 2:1.

После ове победе Сосиједад је стигао до 30 освојених бодова чиме се кандидовао за једно од места која воде у Европу следеће сезоне. Билбао је поражен упркос доброј форми.

Али, овај пораз највише боли када се ради о ове две екипе.