ŠPA: Sosijedadu derbi Baskije!

Fudbaleri Sodijedada pobedili su u meču 22. kola Primere i derbiju Baskije ekipu Atletik Bilbaoa rezultatom 2:1.  Gori Anoeta, Baskija je večeras plavo-bela! Sjajan gol Vilijana Hozea.  Real Sosijedad je slavio u velikom derbiju s 2:1.

Fudbal 02.02.2019 | 22:20
Bio je to 145. prvenstveni okršaj dva tima i 49. pobeda ekipe iz San Sebastijana koja je u ovom duelu veliki posao završila u prvih 45 minuta.

Poveo je Sosijedad u 16. minutu pogotkom Mikela Orizabala, koji se fantastično izborio za loptu i potom rutinski savladao golmana Atletika.

Nova smušena intervencija odbrane gostiju koštala ih je drugog pogotka za domaći tim i to bukvalno u poslednjem minutu prvog dela.

Loše su izbili štoperi Atletika loptu posle napada Sosijedada, lopta je na 18 metara od gola došla do Vilijana Hozea koji je snažnim udarcem poslao kraj leve stative u mrežu za 2:0.

Atletik je uspeo da ublaži poraz u finišu susreta, tačnije u 82. minutu. Raul Garisija nije uspeo da realizuje jedanaresterac, ali mu se lopta srećno odbila, pa je iz drugog pokušaja bio uspešan za konačnih 2:1.

Nadaleko je poznat baskijski derbi između Real Sosijedada i Atletik Bilbaa. Po dobrom fudbalu, ali pre svega po strasti. To je jedna od onih utakmica koje treba videti za života. U današnjem okršaju je Sosijedad bio bolji na svom terenu i to s 2:1 (2:0).

Da će tako biti moglo je da se nasluti već u 16. minutu. Bila je to duga lopta, a Mikel Ojarzabal je pokazao kakav je igrač i zašto je interesovanje za njega pokazao i Real Madrid. Preleteo je odbranu Bilbaa, prošao i golmana i samo ćušnuo loptu u mrežu.

Sosijedad je otvorio meč na pravi način.

A, onda se u 45. minutu dogodila magija. Išao je napad Sosijedada po desnoj strani, lopta je ubačena u šesanesterac, možda je bio i penal, međutim, nije se mnogo obazirao Vilijan Hoze.

Nekako je iz okreta opalio po lopti iz sve snage, a mi bismo voleli da vidimo koliko je ta lopta išla kilometra na čas.

I čudimo se kako nije probušio mrežu.

Do kraja meča Sosijedad se trudio da sačuva rezultat, dok Bilbao nije uspevao nekako ozbiljnije da ugrozi mrežu domaćina sve do poslednjih 10 minuta kada je sviran penal za Bilbao. Raul Garsija je prvo promašio penal, pa se ispravio i smanjio na 2:1.

Posle ove pobede Sosijedad je stigao do 30 osvojenih bodova čime se kandidovao za jedno od mesta koja vode u Evropu sledeće sezone. Bilbao je poražen uprkos dobroj formi.

Ali, ovaj poraz najviše boli kada se radi o ove dve ekipe.