ЕЛ: Мицов шоу - 24 поена у тријумфу Арманија!

Мицов бриљантан, Џејмс "дивљао" – Армани до победе после драме! Кошаркаши Арманија из Милана победили су Гран Канарију у 21. колу Евролиге на гостовању резултатом 106:104.

Кошарка 01.02.2019 | 23:55
Олимпија је добила Гран Канарију у гостима после продужетка - 106:104.

Армани је до победе стигао после продужетка, а меч је могао да заврши и без додатних пет минута.

Гран Канарија је водила током првог полувремена, али је тим из Милана преузео иницијативу у другом и током четврте четвртине имао и шест поена предности.

Армани је водио, а онда је уследила несмотрена реакција Мајка Џејмса, који је добио пету личну грешку, а онда ушао у сукоб са судијама чиме је зарадио техничку грешку и направио тотално непотребан проблем својој екипи.

Шпанци су успели да се врате у живот, да дођу до прилике за продужетак, а до њега су дошли нестварном тројком Маркуса Ериксона из трка.

На срећу по Џејмса и италијански тим Армани је у продужетку дошао до победе, али драми није било краја на Канарским острвима. Армани је дошао до предности, а Гран Канарија је везала неколико тројки. Нанели је био неумољив са линије пенала, али је промашио бацање на 106:104 и оставио шест секунди домаћину да дође до чуда.

Ериксон се наместио са вељике раздаљине, али овога пута није био прецизан.

Џејмс је, ако изузмемо гаф из четврте четвртине, одиграо одличан меч и на крају имао 22 поена, пет скокова и шест асистенција. Владимир Мицов постигао је 24 поена, док је Џејмс Нанели убацио 22 поен. Немања Недовић није играо због повреде.

Бољи од осталих у Гранки био је Ериксон са 28 поена, а поред њега двоцифрени су били Клевин Хена са 12 и Ди Џеј Стробери са десет поена.

Сјајна утакмица на Канарским Острвима! Гран Канарија је дочекала Олимпију из Милана, а у врло неизвесној борби после продужетка као бољи је изашао Армани из Милан резултатом 106:104. После 40 минута било је 89:89 Можда и најзаслужнији за победу италијанског састава био је Владимир Мицов који је на овој утакмици убацио 24 поена (6/9 за два, 2/7 за три, 6/7 слободна бацања). На крају је Џејмс Нанали дао слободно бацање, а потом је Маркус Ериксон промашио тројку за победу. Иако је раније дао невероватну тројку за продужетак и укупно убацио 28 поена. Промашио је најважнији шут.

Олимпија је у последњи минут ушла са резултатом 87:84, али је промашила два зицера преко Наналија и Омића. Гран Канарија је смањила на 86:87 преко Хене, тако да је у најави то била пенал-завршница. Лопта је у редовима Арманија ишла на Мицова, а српски кошаркаш је био прецизан са линије за слободна бацања.

Гран Канарија је имала напад, Ериксон је прво шутирао за три и промашио, лопта му се одбила, потом је погодио, гледао се снимак и дошло се до закључка је то тројка за 89:89. Олимпија је имала последњи напад, Нанали је шутирао за три поена, промашио, и тако се отишло у продужетак.

Тамо је домаћин боље почео, Армани преузео иницијативу, није могао у завршници да рачуна на Мајка Џејмса, Нанали је имао неке грешке. Мицов је дао далеку тројку, домаћин је вратио и резултат је гласио 101:103. Каснијеје Наналију свиран сумњив фаул, а Американац је погодио оба слободна бацања, испоставило се за победу. Ериксон је имао шут за победу, али је промашио за три поена.

Мицов је овако дошао на три поена далеко од изједначавање рекорда каријере у Евролиги.  По 22 поена су додали Мајк Џејмс и Џејмс Нанали. Код домаћин је поменути Ериксон доминирао са 28 датих поена.

/Калатес 20 - Бобуа 15/

Гран Канарија - Олимпија Милано 89:89 (104:106)
/Ериксон 28 - Мицов 24/

ТАБЕЛА: Фенербахче 18-3, Реал 17-4, ЦСКА 16-5, Ефес 13-8, Барселона 12-9, Олимпијакос 12-9, Бајерн 11-10, Басконија 10-11, Армани 10-11, Макаби 9-12, Панатинаикос 9-12, Жалгирис 8-13, Химки 8-13, Гран Канарија 6-15, Будућност 6-15, Дарушафака 3-18.

Извор: Б92/мондо.рс/моззартспорт