EL: Micov šou - 24 poena u trijumfu Armanija!

Micov briljantan, Džejms "divljao" – Armani do pobede posle drame! Košarkaši Armanija iz Milana pobedili su Gran Kanariju u 21. kolu Evrolige na gostovanju rezultatom 106:104.

Košarka 01.02.2019 | 23:55
Olimpija je dobila Gran Kanariju u gostima posle produžetka - 106:104.

Armani je do pobede stigao posle produžetka, a meč je mogao da završi i bez dodatnih pet minuta.

Gran Kanarija je vodila tokom prvog poluvremena, ali je tim iz Milana preuzeo inicijativu u drugom i tokom četvrte četvrtine imao i šest poena prednosti.

Armani je vodio, a onda je usledila nesmotrena reakcija Majka Džejmsa, koji je dobio petu ličnu grešku, a onda ušao u sukob sa sudijama čime je zaradio tehničku grešku i napravio totalno nepotreban problem svojoj ekipi.

Španci su uspeli da se vrate u život, da dođu do prilike za produžetak, a do njega su došli nestvarnom trojkom Markusa Eriksona iz trka.

Na sreću po Džejmsa i italijanski tim Armani je u produžetku došao do pobede, ali drami nije bilo kraja na Kanarskim ostrvima. Armani je došao do prednosti, a Gran Kanarija je vezala nekoliko trojki. Naneli je bio neumoljiv sa linije penala, ali je promašio bacanje na 106:104 i ostavio šest sekundi domaćinu da dođe do čuda.

Erikson se namestio sa veljike razdaljine, ali ovoga puta nije bio precizan.

Džejms je, ako izuzmemo gaf iz četvrte četvrtine, odigrao odličan meč i na kraju imao 22 poena, pet skokova i šest asistencija. Vladimir Micov postigao je 24 poena, dok je Džejms Naneli ubacio 22 poen. Nemanja Nedović nije igrao zbog povrede.

Bolji od ostalih u Granki bio je Erikson sa 28 poena, a pored njega dvocifreni su bili Klevin Hena sa 12 i Di Džej Stroberi sa deset poena.

Sjajna utakmica na Kanarskim Ostrvima! Gran Kanarija je dočekala Olimpiju iz Milana, a u vrlo neizvesnoj borbi posle produžetka kao bolji je izašao Armani iz Milan rezultatom 106:104. Posle 40 minuta bilo je 89:89 Možda i najzaslužniji za pobedu italijanskog sastava bio je Vladimir Micov koji je na ovoj utakmici ubacio 24 poena (6/9 za dva, 2/7 za tri, 6/7 slobodna bacanja). Na kraju je Džejms Nanali dao slobodno bacanje, a potom je Markus Erikson promašio trojku za pobedu. Iako je ranije dao neverovatnu trojku za produžetak i ukupno ubacio 28 poena. Promašio je najvažniji šut.

Olimpija je u poslednji minut ušla sa rezultatom 87:84, ali je promašila dva zicera preko Nanalija i Omića. Gran Kanarija je smanjila na 86:87 preko Hene, tako da je u najavi to bila penal-završnica. Lopta je u redovima Armanija išla na Micova, a srpski košarkaš je bio precizan sa linije za slobodna bacanja.

Gran Kanarija je imala napad, Erikson je prvo šutirao za tri i promašio, lopta mu se odbila, potom je pogodio, gledao se snimak i došlo se do zaključka je to trojka za 89:89. Olimpija je imala poslednji napad, Nanali je šutirao za tri poena, promašio, i tako se otišlo u produžetak.

Tamo je domaćin bolje počeo, Armani preuzeo inicijativu, nije mogao u završnici da računa na Majka Džejmsa, Nanali je imao neke greške. Micov je dao daleku trojku, domaćin je vratio i rezultat je glasio 101:103. Kasnijeje Nanaliju sviran sumnjiv faul, a Amerikanac je pogodio oba slobodna bacanja, ispostavilo se za pobedu. Erikson je imao šut za pobedu, ali je promašio za tri poena.

Micov je ovako došao na tri poena daleko od izjednačavanje rekorda karijere u Evroligi.  Po 22 poena su dodali Majk Džejms i Džejms Nanali. Kod domaćin je pomenuti Erikson dominirao sa 28 datih poena.

/Kalates 20 - Bobua 15/

Gran Kanarija - Olimpija Milano 89:89 (104:106)
/Erikson 28 - Micov 24/

TABELA: Fenerbahče 18-3, Real 17-4, CSKA 16-5, Efes 13-8, Barselona 12-9, Olimpijakos 12-9, Bajern 11-10, Baskonija 10-11, Armani 10-11, Makabi 9-12, Panatinaikos 9-12, Žalgiris 8-13, Himki 8-13, Gran Kanarija 6-15, Budućnost 6-15, Darušafaka 3-18.

Izvor: B92/mondo.rs/mozzartsport