ШПА: Уеска се не да, нек' се пазе Виљареал и Селта!

Уеска веома убедљива против Ваљадолида! Фудбалери Уеске убедљиво су победили Ваљадолид са 4:0 у првој утакмици 22. кола шпанске ЛаЛиге.  Уеска истамбурала Ваљадолид - виде се знаци живота! Посрамиће се тим чији је власник Роналдо због оваквог пораза! Борба за опстанак у Шпанији постаје све интересантнија. . .

Фудбал 01.02.2019 | 23:34
Домаћин је повео у 19. минуту поготком Енрика, да би на почетку другог полувремена питање победника решили Хорхе Пулидо и Мојсес Гомес головима у 50, односно 53. минуту.

Коначан резултат поставио је Езекјел Авила у 77. минуту.

Уеска је убедљивим тријумфом делимично ухватила прикључак с осталим екипама у борби за опстанак, пошто сада на последњем, 20. месту има 15 бодова, осам мање од првог тима изван зоне испадања. Ваљадолид је 13. са 25 бодова.

Седам бодова за Уеску у последњих пет мечева!

Екипа којој је овосезонско учешће у Примери уједно и прво у њиховој историји, послала је поруку својим конкурентима у борби за опстанак убедљивим тријумфом над Ваљадолидом 4:0 (1:0) којим су полако почели да поправљају свој бодовни салдо.

Донедавно су их многи већ видели као путнике за Сегунду, али с нова три бода Уески сада "спас" бежи достижних осам бодова, а између су још Селта и Виљареал.

Победу је у првом полувремену најавио Енрик голом у 19. минуту, док су Ваљадолиду дебакл приредили Пулидо (50'), Гомез (53') и Авила (77')

До краја сезоне остало је још 16 кола и сигурно нас чека узбудљива борба за опстанак.

Сви су већ прежалили Уеску, али ово што смо вечерас видели су знаци живота. Овај тим је дочекао Ваљадолид и испратио га је кући резултатом 4:0 (1:0). Вероватно је ово најбоља утакмица Уеске у сезони и уједно је најава да би овај тим могао да се бори за опстанак.

Уеска сада има 15 освојених бодова, а Рајо Ваљекано јој као 17. тим на табели бежи осам бодова. Имаће шансу Уеска ако овако настави да игра.

Већ од самог старта домаћин је показао да је решио да добије ову утакмицу. У 19. минуту Енрик је лепо искористио шансу, улетео иза четири дефанзивца Ваљадолида и лепо погодио.

Могао је Ваљадолид да учи лекције из различитих сегмената фудбалске игре, а ако је Роналдо ово гледао сигурно му није било свеједно.

Постизао је домаћин голове и из прекида, али и из брзих комбинација. Ако су домаћи навијачи изгубили наду у опстанак, овакава партија може да је пробуди.