ŠPA: Ueska se ne da, nek' se paze Viljareal i Selta!

Ueska veoma ubedljiva protiv Valjadolida! Fudbaleri Ueske ubedljivo su pobedili Valjadolid sa 4:0 u prvoj utakmici 22. kola španske LaLige.  Ueska istamburala Valjadolid - vide se znaci života! Posramiće se tim čiji je vlasnik Ronaldo zbog ovakvog poraza! Borba za opstanak u Španiji postaje sve interesantnija. . .

Fudbal 01.02.2019 | 23:34
Domaćin je poveo u 19. minutu pogotkom Enrika, da bi na početku drugog poluvremena pitanje pobednika rešili Horhe Pulido i Mojses Gomes golovima u 50, odnosno 53. minutu.

Konačan rezultat postavio je Ezekjel Avila u 77. minutu.

Ueska je ubedljivim trijumfom delimično uhvatila priključak s ostalim ekipama u borbi za opstanak, pošto sada na poslednjem, 20. mestu ima 15 bodova, osam manje od prvog tima izvan zone ispadanja. Valjadolid je 13. sa 25 bodova.

Sedam bodova za Uesku u poslednjih pet mečeva!

Ekipa kojoj je ovosezonsko učešće u Primeri ujedno i prvo u njihovoj istoriji, poslala je poruku svojim konkurentima u borbi za opstanak ubedljivim trijumfom nad Valjadolidom 4:0 (1:0) kojim su polako počeli da popravljaju svoj bodovni saldo.

Donedavno su ih mnogi već videli kao putnike za Segundu, ali s nova tri boda Ueski sada "spas" beži dostižnih osam bodova, a između su još Selta i Viljareal.

Pobedu je u prvom poluvremenu najavio Enrik golom u 19. minutu, dok su Valjadolidu debakl priredili Pulido (50'), Gomez (53') i Avila (77')

Do kraja sezone ostalo je još 16 kola i sigurno nas čeka uzbudljiva borba za opstanak.

Svi su već prežalili Uesku, ali ovo što smo večeras videli su znaci života. Ovaj tim je dočekao Valjadolid i ispratio ga je kući rezultatom 4:0 (1:0). Verovatno je ovo najbolja utakmica Ueske u sezoni i ujedno je najava da bi ovaj tim mogao da se bori za opstanak.

Ueska sada ima 15 osvojenih bodova, a Rajo Valjekano joj kao 17. tim na tabeli beži osam bodova. Imaće šansu Ueska ako ovako nastavi da igra.

Već od samog starta domaćin je pokazao da je rešio da dobije ovu utakmicu. U 19. minutu Enrik je lepo iskoristio šansu, uleteo iza četiri defanzivca Valjadolida i lepo pogodio.

Mogao je Valjadolid da uči lekcije iz različitih segmenata fudbalske igre, a ako je Ronaldo ovo gledao sigurno mu nije bilo svejedno.

Postizao je domaćin golove i iz prekida, ali i iz brzih kombinacija. Ako su domaći navijači izgubili nadu u opstanak, ovakava partija može da je probudi.