ПОР: Оде титула, Спортинг без побједе, Порто им на +10!

Бас Дост стрелац за мршавих 1:1 у Сетубалу, Змајеви сурови према Белененсешу - 3:0!

Фудбал 30.01.2019 | 23:31
Опијени слављем после освојеног Лига купа Потугалије фудбалери Спортинга направили су нови првенствени кикс и то на гостовању у Сетубалу где је било само 1:1, што је лидеру Порту омогућило да им побегне на великих десет бодова разлике у шампионској трци.

Вероватно да би резултат био и другачији и повољнији по госте да Македонац Ристовски није добио црвени картон у 55. минуту и то због расправљања са судијом.

Домаћини су повели у 23. минуту преко Кадиза, а све што је Спортинг урадио на овом мечу био је леп погодак петом Баса Доста у 80. минуту. Леп, али недовољан за бољи резултат.

Српски интернационалац Радосав Петровић одиграо је читав меч за госте и зарадио жути картон већ десет минута, док је Немања Гудељ паузирао због суспензије.

Лоша партија Спортинга и лоша увертира у велики градски дерби с Бенфиком који се игра наредног викенда.

Порто није имао милости. По кишом расквашеном терену Змајеви су убедљиво поразили Белененсеш са 3:0 головима Браимија, Едера Милитаоа и Тикиња Соареша.

Овим тријумфом екипа тренера Сержа Конесисаоа одржала је пет бодова разлике у односу на другопласирану Бенфику.

ПОРТУГАЛ 1 - 19. коло