POR: Ode titula, Sporting bez pobjede, Porto im na +10!

Bas Dost strelac za mršavih 1:1 u Setubalu, Zmajevi surovi prema Belenensešu - 3:0!

Fudbal 30.01.2019 | 23:31
Opijeni slavljem posle osvojenog Liga kupa Potugalije fudbaleri Sportinga napravili su novi prvenstveni kiks i to na gostovanju u Setubalu gde je bilo samo 1:1, što je lideru Portu omogućilo da im pobegne na velikih deset bodova razlike u šampionskoj trci.

Verovatno da bi rezultat bio i drugačiji i povoljniji po goste da Makedonac Ristovski nije dobio crveni karton u 55. minutu i to zbog raspravljanja sa sudijom.

Domaćini su poveli u 23. minutu preko Kadiza, a sve što je Sporting uradio na ovom meču bio je lep pogodak petom Basa Dosta u 80. minutu. Lep, ali nedovoljan za bolji rezultat.

Srpski internacionalac Radosav Petrović odigrao je čitav meč za goste i zaradio žuti karton već deset minuta, dok je Nemanja Gudelj pauzirao zbog suspenzije.

Loša partija Sportinga i loša uvertira u veliki gradski derbi s Benfikom koji se igra narednog vikenda.

Porto nije imao milosti. Po kišom raskvašenom terenu Zmajevi su ubedljivo porazili Belenenseš sa 3:0 golovima Braimija, Edera Militaoa i Tikinja Soareša.

Ovim trijumfom ekipa trenera Serža Konesisaoa održala je pet bodova razlike u odnosu na drugoplasiranu Benfiku.

PORTUGAL 1 - 19. kolo