ФРА, Лига куп - Још само корак: Митровић и Стразбур у финалу!

После тријумфа над Бордом (3:2) у финалу их чека Генган!

Фудбал 30.01.2019 | 21:40
Стразбур и Стефан Митровић су стигли корак до сна! Тим који је у досадашњем делу француског Лига Купа покосио Лион и Марсељ у хербаријум велики успеха поставио је и вечерашњи тријумф над Бордом (3:2).  Довољно за финале после којег може да стигне до трофеја пошто ће му ривал бити слабашни Генган.

Сјајн меч виђен је у Стразбуру, а домаћин је стигао до победе после великог преокрета. Бордо, на чијој клупи је седео Вукашин Јовановић, повео је поготком Санкареа у 14. минуту. Слабо је реаговала одбрана Стразбура. Санкаре је остављен сам и главом је спровео лопту у мрежу.

Међутим, показао је Стразбур да је саткан од посебног материјала. Било је довољно домаћину 11 минута да практично реши питање.

Фурија Стразбура је почела у 49. минуту. После одличне тимске акције погодио је Ајорке. Затим је штафету узео Мотиба који је развалио одбрану Бордоа.

Гости су успели само да смање резултат. Пласман у велико финале припао је Стразбуру.