FRA, Liga kup - Još samo korak: Mitrović i Strazbur u finalu!

Posle trijumfa nad Bordom (3:2) u finalu ih čeka Gengan!

Fudbal 30.01.2019 | 21:40
Strazbur i Stefan Mitrović su stigli korak do sna! Tim koji je u dosadašnjem delu francuskog Liga Kupa pokosio Lion i Marselj u herbarijum veliki uspeha postavio je i večerašnji trijumf nad Bordom (3:2).  Dovoljno za finale posle kojeg može da stigne do trofeja pošto će mu rival biti slabašni Gengan.

Sjajn meč viđen je u Strazburu, a domaćin je stigao do pobede posle velikog preokreta. Bordo, na čijoj klupi je sedeo Vukašin Jovanović, poveo je pogotkom Sankarea u 14. minutu. Slabo je reagovala odbrana Strazbura. Sankare je ostavljen sam i glavom je sproveo loptu u mrežu.

Međutim, pokazao je Strazbur da je satkan od posebnog materijala. Bilo je dovoljno domaćinu 11 minuta da praktično reši pitanje.

Furija Strazbura je počela u 49. minutu. Posle odlične timske akcije pogodio je Ajorke. Zatim je štafetu uzeo Motiba koji je razvalio odbranu Bordoa.

Gosti su uspeli samo da smanje rezultat. Plasman u veliko finale pripao je Strazburu.