ШПА: Рајо побиједио Алавес, ВАР био од користи!

Фудбалери Рајо Ваљекана победили су у гостима Алавес са 1:0 у последњој утакмици 21. кола шпанске ЛаЛиге.  Рајо изашао из зоне испадања после 15 кола! Захваљујући минималној победи над Алавесом у гостима од 1:0.

Фудбал 28.01.2019 | 23:31
Једини гол на утакмици постигао је Раул де Томас у 47. минуту.

У мечу су виђене чак две интересантне ситуације у којима је од користи била ВАР технологија. Судија Марио Лопес је двапут у другом полувремену морао да потражи помоћ, оба пута код потенцијалних пенала, али је у оба случаја одлучио да не досуди најстрожу казну.

Алавес је имао благу предност у поседу и 16 шутева ка голу противника, али је само једном неки од њихових шутева завршио у оквиру гола.

Рајо је после ове утакмице 17. на табели Примере са 23 бода, док је Алавес пети са 32.

Рајо Ваљекано је после 15 кола коначно успео да изађе из зоне испадања у Примери и хита ка опстанку у шпанској елити.

За то је заслужан нападач овог тима Раул Де Томас стрелац јединог (победоносног) поготка на гостовању у Виторији против Алавеса. Играо се 47. минут, Луис Адвинкула је мајсторски центрирао у шеснасестерац домаћина, а тамо Де Томас високо скочио и матирао домаћег голмана.

Био је то један од ретких излета Рајо Ваљекана на половину Алавеса који је био бољи тим у већем делу ове утакмице иако није створио много шанси. Алекс Морено је на почетку утакмице имао велику прилику за Рајо да донесе рано вођство, али је добро одбранио голман Алавеса Пачеко.

У последњем минуту првог полувремена статива је спасила Рајо Ваљекано после шута Бургија, а друго полувреме обележило је незадовољство са трибина домаћих навијача пошто им главни арбитар после консултације са ВАР-ом није досудио чак два једанаестерца. Тако је петопласирани Алавес остао празних шака уочи гостовања Реалу у следедећм колу, док у Рајо Ваљекано знатно лакше дишу.

Српски интернационалац Дарко Брашанац одиграо је свих 90 минута за Алавес.

ШПАНИЈА 1 - 21. коло