ŠPA: Rajo pobijedio Alaves, VAR bio od koristi!

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su u gostima Alaves sa 1:0 u poslednjoj utakmici 21. kola španske LaLige.  Rajo izašao iz zone ispadanja posle 15 kola! Zahvaljujući minimalnoj pobedi nad Alavesom u gostima od 1:0.

Fudbal 28.01.2019 | 23:31
Jedini gol na utakmici postigao je Raul de Tomas u 47. minutu.

U meču su viđene čak dve interesantne situacije u kojima je od koristi bila VAR tehnologija. Sudija Mario Lopes je dvaput u drugom poluvremenu morao da potraži pomoć, oba puta kod potencijalnih penala, ali je u oba slučaja odlučio da ne dosudi najstrožu kaznu.

Alaves je imao blagu prednost u posedu i 16 šuteva ka golu protivnika, ali je samo jednom neki od njihovih šuteva završio u okviru gola.

Rajo je posle ove utakmice 17. na tabeli Primere sa 23 boda, dok je Alaves peti sa 32.

Rajo Valjekano je posle 15 kola konačno uspeo da izađe iz zone ispadanja u Primeri i hita ka opstanku u španskoj eliti.

Za to je zaslužan napadač ovog tima Raul De Tomas strelac jedinog (pobedonosnog) pogotka na gostovanju u Vitoriji protiv Alavesa. Igrao se 47. minut, Luis Advinkula je majstorski centrirao u šesnasesterac domaćina, a tamo De Tomas visoko skočio i matirao domaćeg golmana.

Bio je to jedan od retkih izleta Rajo Valjekana na polovinu Alavesa koji je bio bolji tim u većem delu ove utakmice iako nije stvorio mnogo šansi. Aleks Moreno je na početku utakmice imao veliku priliku za Rajo da donese rano vođstvo, ali je dobro odbranio golman Alavesa Pačeko.

U poslednjem minutu prvog poluvremena stativa je spasila Rajo Valjekano posle šuta Burgija, a drugo poluvreme obeležilo je nezadovoljstvo sa tribina domaćih navijača pošto im glavni arbitar posle konsultacije sa VAR-om nije dosudio čak dva jedanaesterca. Tako je petoplasirani Alaves ostao praznih šaka uoči gostovanja Realu u slededećm kolu, dok u Rajo Valjekano znatno lakše dišu.

Srpski internacionalac Darko Brašanac odigrao je svih 90 minuta za Alaves.

ŠPANIJA 1 - 21. kolo