ФА Куп: Велико изненађење у Барнету!

Петолигаш изборио репризу! Фаворизовани Брентфорд без лаког пролаза у други круг, мора на поправни.

Фудбал 28.01.2019 | 23:24
Ако тражимо хероје четврте рунде ФА купа онда нема дилеме, то су фудбалери Барнета. Свака част и Њупорту који игра репризу са Мидлзбром или Милволу који је избацио Евертон, али највеће изненађење направио је малени лондонски тим, петолигаш, који је успео да ремизира са комшијским Брентфордом после велике борбе - 3:3 (0:1).

Сјајан фудбал гледали смо вечерас на Хајв стадиону где је малени, али храбри тим менаџера Дерена Кјуријауспео да одоли објективно квалитетнијем противнику и избори се за репризу, самим тим и лепу зараду имајући у воду финансијску ситуацију у којој се налазе. Имали су играчи Барнета и доста среће вечерас, реално статива је чак три пута спасавала мрежу голмана Вила Хафера, а последњи пут испречила се у 87. минуту.

Гости, који су на овај окршај изашли у најбољем саставу са све стандардним првотимцима Сојерсом, Мупејом, Воткинсом били су бољи, али су платили данак великом броју дефанзивних грешака због којих ће морати на поправни који је заказан 5. фебруара.

Након што је Оли Воткинс гостима донео предност у првих 45 минута, узвратио је момак занимљивог имена - Шек Калтирст - и са два гола у три минута донео потпуни преокрет у 53. Најбољи стрелац гостију Нил Мупеј вратио је Брентфорд у живот са беле тачке у 60, а само десетак минута касније Шпанац Серђи Канос је преокренуо на 3:2 и обрадовао навијаче гостију.

Међутим, сјајна утакмица је доживела кулминацију у 75. када је резервиста Барнета Спаркс маестрално извео слободан ударац и матирао гостујућег голмана за ерупцију одушевљења и велико славље малобројних навијача домаћина. Радост јер их чека још једно лепо гостовање без обзира што ће и у репризи бити аутсајдери.