FA Kup: Veliko iznenađenje u Barnetu!

Petoligaš izborio reprizu! Favorizovani Brentford bez lakog prolaza u drugi krug, mora na popravni.

Fudbal 28.01.2019 | 23:24
Ako tražimo heroje četvrte runde FA kupa onda nema dileme, to su fudbaleri Barneta. Svaka čast i Njuportu koji igra reprizu sa Midlzbrom ili Milvolu koji je izbacio Everton, ali najveće iznenađenje napravio je maleni londonski tim, petoligaš, koji je uspeo da remizira sa komšijskim Brentfordom posle velike borbe - 3:3 (0:1).

Sjajan fudbal gledali smo večeras na Hajv stadionu gde je maleni, ali hrabri tim menadžera Derena Kjurijauspeo da odoli objektivno kvalitetnijem protivniku i izbori se za reprizu, samim tim i lepu zaradu imajući u vodu finansijsku situaciju u kojoj se nalaze. Imali su igrači Barneta i dosta sreće večeras, realno stativa je čak tri puta spasavala mrežu golmana Vila Hafera, a poslednji put isprečila se u 87. minutu.

Gosti, koji su na ovaj okršaj izašli u najboljem sastavu sa sve standardnim prvotimcima Sojersom, Mupejom, Votkinsom bili su bolji, ali su platili danak velikom broju defanzivnih grešaka zbog kojih će morati na popravni koji je zakazan 5. februara.

Nakon što je Oli Votkins gostima doneo prednost u prvih 45 minuta, uzvratio je momak zanimljivog imena - Šek Kaltirst - i sa dva gola u tri minuta doneo potpuni preokret u 53. Najbolji strelac gostiju Nil Mupej vratio je Brentford u život sa bele tačke u 60, a samo desetak minuta kasnije Španac Serđi Kanos je preokrenuo na 3:2 i obradovao navijače gostiju.

Međutim, sjajna utakmica je doživela kulminaciju u 75. kada je rezervista Barneta Sparks maestralno izveo slobodan udarac i matirao gostujućeg golmana za erupciju oduševljenja i veliko slavlje malobrojnih navijača domaćina. Radost jer ih čeka još jedno lepo gostovanje bez obzira što će i u reprizi biti autsajderi.