ИТА: Голчина и асистенција Лазовића за побједу Ђенове!

Ђенова је у посљедњој утакмици 21. кола Серије А на гостовању у Емполију (1:3) уписала злата вриједне бодове у борби за опстанак.  Као некад у Црвеној звезди - чаролије Дарка Лазовића! Српски интернационалац блистао у победи Ђенове у Тоскани.

Фудбал 28.01.2019 | 22:30
Накуповала се Ђенова овог јануара, искористила новац од продаје Кшиштофа Пјонтека да доведе и доказане асове какви су Антонио Санабрија и Стефано Стураро, али вечерас је под светлима тосканских рефлектора свој шоу имао Дарко Лазовић. Српски интернационалац је као у најбољим данима у Црвеној звезди вадио ривалима душу на памук и са голом и асистенцијом био најзаслужнији за победу Грифона од 3:1 на гостовању код Емполија у 21. колу Серије А.

Као увод погодак Кристијана Куаема за 1:0 и Емполијево изједначење преко Ђованија Ди Лоренца мада је ту утисак да је и голман гостујућег тима Јонут Раду морао боље да реагује, али то све и не треба толико да вас занима. Све што је вечерас било битно збило се у периоду измеђи 70. и 73. минута утакмице када јеЛазовић  везао чуварима ноге у чвор.

У 70. минуту испратио је брзу контру саиграча, у пријему одмакао Јакобу Расмусену довољно да намести нишан и лопту са много осећаја пласира иза леђа Ивана Проведела, који је изашао са црте даЛазовићу скрати угао. Не би му данас помогло ни да је сазидао зид на гол линији.

Ђенова је тако поново стигла до вођства, али се Лазовић потом потрудио да осигура селидбу бодова у Лигурију. Овог пута је егзекуцију несебично препустио Санабрији, који је тако првенац у новом клубу постигао већ на дебитантском наступу по доласку из Бетиса, али тек након што је Лазовић сам обавио лавоски део посла.

Лако је из кадра избацио 36-годишњег Мануела Пасквала, потом пребацио у вишу брзину и оставио мученогРасмусена да га очима тражи по терену, пре но што је тај суперсоничан трк завршио потпуном променом ритма. Боцнуо је лопту преко Проведела и Матијаса Силвестреа и оставио Санабрији само да се поклони и захвални новом омиљеном саиграчу.

Ове сезоне коначно стандардан у првих 11 Ђенове. Било је ту заиста добрих издања, али ова партија у Тоскани конкурисала је за епитет најоље Лазовићеве утакмице у сезони. А поновимо, било их је добрих.

Емполи и Ђенова су у понедјељак увече имали императив побједе с обзиром да нису освојили сва три бода на пет, односно четири првенствене утакмице.

Оба тима су жељела да прекину негативну серију, али су гости успјели у другом полувремену да стигну до злата вриједних бодова и то првенствено захваљујући Дарку Лазовићу!

Најзаслужнији за шести овосезонски тријумф Ђенове био је интернационалац из Србије, стријелац другог и асистент код трећег поготка, којим је "преломљен" меч у корист изабраника Ћезареа Пранделија.

Домаћин је жустро и нападачки ушао у меч и од старта стварао и промашивао прилике, односно сјајно је бранио голман Ђеновљана Андреј Раду, па је казна услиједила у 18. минуту из прве шансе гостију.

Доменико Кришито је сјајно упослио нападача из Обале Слоноваче Кристијана Куамеа, који је искоса пласирао лопту у мрежу - 0:1.

У наставку је тим Ђузепеа Јакинија успио да стигне до изједначења у 63. минуту поготком Ђованија Ди Лоренца, да би само седам минута касније мајсторским голом са ивице казненог простора Лазовића гости поново стигли до предности.

Двобој "змајева"Био је ово својеврстан дуел репрезентативаца Босне и Херцеговине - у Емполију је од старта наступио Раде Крунић, али је замијењен у 57. минуту, док је код Ђенове у почетних 11 био Ервин Зукановић.
Тачку на побједу и вриједне бодове ставио је у 73. минуту Парагвајац Антонио Санабрија, послије асистенције некадашњег фудбалера Црвене звезде.

Емполи је с друге стране укњижио 12. пораз ове сезоне и налази се тик изнад зоне испадања са три бода предности.