АБА: Морнар врло убједљив против Цибоне!

Кошаркаши Морнара победили су Цибону на домаћем терену резултатом 91:78 у 17. колу регионалне АБА лиге.  Морнар у Бару нашао пут за опстанак.  Шампион Црне Горе остварио четврту узастопну победу пред својим навијачима. Зато и мирнији дочекује завршницу лигашког дела од осталих кандидата за испадање.

Кошарка 28.01.2019 | 20:30
Екипа из Бара је на почетку меча направила предност, коју је повећава све до краја првог полувремена. Барани су на одмор отишли са 12 поена предности.

Почетком треће деонице Цибона је направила озбиљну серију од 9:0 и припретила домаћину, који је ипак успео да одоли нападу гостију и да пред последњих десет минута уђе са максималних +15.

Цибона није имала снаге да поново запрети ривалу и Морнарова предност се увећавала. Тим Михајла Павићевића је, у не претерано ефикасној четвртини, држао велику предност и на крају мирно привео меч крају.

Најефикаснији у победничком саставу био је Немања Врањеш са 23 поена, а пратили су га Страхиња Мићовић са 14, Антабија Волер са 13 и Урош Луковић са 12 поена. Никола Ребић имао је пет поена и седам асистенција.

Код гостију Дамир Маркота је имао 14 поена, Марко Љубичић 13, а Крунослав Љубичић 12 поена.

Убедљивом победом Морнар се изједначио са Цибоном по скору у тренутном делу АБА лиге, а убедљивом победом је обезбедио и бољи међусобни скор од Хрвата.

После историјске године 2017/18, КК Морнар Бар турбулентно пролази кроз такмичарску 2018/19 и ипак налази начин да остане миран у завршници лигашког дела АБА сезоне.

Када је дошао надомак грчевите борбе за опстанак, тим Михаила Павићевића "везао" је четири узастопна тријумфа у својој "Тополици" и тако се удаљио од групе најугроженијих "јадранских" тимова.

После Олимпије, Крке и Задра, у Бару је пала и Цибона и то разликом већом од 11 поена, која ће домаћима омогућити и бољи међусобни скор са Загрепчанима ако заврше сезону изједначени на табели.

Морнар - Цибона 91:78 (24:19, 26:19, 21:18, 20:22)

Павићевићев тим контролисао је резултат кроз први део, отишао на полувреме са двоцифреном предношћу, али су се гости у трећој деоници ипак тргли и серијом 9:0 примакли на само три поена "минуса". Морнар се од тог тренутка тргао и на челу са одличним Немањом Врањешом (23 поена) ушао у серију којом је обезбедио миран крај.

Антабија Волер је у последњим секундама треће четвртине постигао тројку за великих "плус 15", после којих се постављало само питање коначне разлике.

Енергија Морнара видела се и у односу скокова два тима, па је српски центар Урош Луковић (12 поена, 8 скокова) предњачио у ухваћеним лоптама, а важан је податак да су Барани имали чак 14 скокова више од Загрепчана.

Овим тријумфом, домаћи су дефинитивно одмакли две победе екипама пред којима је по свему судећи грчевита борба за опстанак, а то је друштво тимова са по пет остварених победа - Задар, Крка и Олимпија.

Резултати 17. кола:

Морнар - Цибона 91:78
Олимпија - Будућност 21.00 (Арена спорт 1)

одиграно у недељу

Задар - Крка 64:72

одиграно у суботу

Цедевита - Црвена звезда 84:68
Партизан - Мега Бемаx 98:86
ФМП - Игокеа 87:78

Табела: Звезда 16-1, Цедевита 12-5, Партизан 11-6, Будућност 11-5, Мега 9-8, Морнар 7-10, ФМП 7-10, Цибона 7-10, Игокеа 6-11, Задар 5-12, Крка 5-12, Олимпија 5-11.

Парови 18. кола: Цибона - Партизан, Звезда - Олимпија, Игокеа - Цедевита (субота), Мега - Задар, Крка - ФМП (недеља), Будућност - Морнар (понедељак)

Извор: Б92/мондо.рс