ABA: Mornar vrlo ubjedljiv protiv Cibone!

Košarkaši Mornara pobedili su Cibonu na domaćem terenu rezultatom 91:78 u 17. kolu regionalne ABA lige.  Mornar u Baru našao put za opstanak.  Šampion Crne Gore ostvario četvrtu uzastopnu pobedu pred svojim navijačima. Zato i mirniji dočekuje završnicu ligaškog dela od ostalih kandidata za ispadanje.

Košarka 28.01.2019 | 20:30
Ekipa iz Bara je na početku meča napravila prednost, koju je povećava sve do kraja prvog poluvremena. Barani su na odmor otišli sa 12 poena prednosti.

Početkom treće deonice Cibona je napravila ozbiljnu seriju od 9:0 i pripretila domaćinu, koji je ipak uspeo da odoli napadu gostiju i da pred poslednjih deset minuta uđe sa maksimalnih +15.

Cibona nije imala snage da ponovo zapreti rivalu i Mornarova prednost se uvećavala. Tim Mihajla Pavićevića je, u ne preterano efikasnoj četvrtini, držao veliku prednost i na kraju mirno priveo meč kraju.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nemanja Vranješ sa 23 poena, a pratili su ga Strahinja Mićović sa 14, Antabija Voler sa 13 i Uroš Luković sa 12 poena. Nikola Rebić imao je pet poena i sedam asistencija.

Kod gostiju Damir Markota je imao 14 poena, Marko Ljubičić 13, a Krunoslav Ljubičić 12 poena.

Ubedljivom pobedom Mornar se izjednačio sa Cibonom po skoru u trenutnom delu ABA lige, a ubedljivom pobedom je obezbedio i bolji međusobni skor od Hrvata.

Posle istorijske godine 2017/18, KK Mornar Bar turbulentno prolazi kroz takmičarsku 2018/19 i ipak nalazi način da ostane miran u završnici ligaškog dela ABA sezone.

Kada je došao nadomak grčevite borbe za opstanak, tim Mihaila Pavićevića "vezao" je četiri uzastopna trijumfa u svojoj "Topolici" i tako se udaljio od grupe najugroženijih "jadranskih" timova.

Posle Olimpije, Krke i Zadra, u Baru je pala i Cibona i to razlikom većom od 11 poena, koja će domaćima omogućiti i bolji međusobni skor sa Zagrepčanima ako završe sezonu izjednačeni na tabeli.

Mornar - Cibona 91:78 (24:19, 26:19, 21:18, 20:22)

Pavićevićev tim kontrolisao je rezultat kroz prvi deo, otišao na poluvreme sa dvocifrenom prednošću, ali su se gosti u trećoj deonici ipak trgli i serijom 9:0 primakli na samo tri poena "minusa". Mornar se od tog trenutka trgao i na čelu sa odličnim Nemanjom Vranješom (23 poena) ušao u seriju kojom je obezbedio miran kraj.

Antabija Voler je u poslednjim sekundama treće četvrtine postigao trojku za velikih "plus 15", posle kojih se postavljalo samo pitanje konačne razlike.

Energija Mornara videla se i u odnosu skokova dva tima, pa je srpski centar Uroš Luković (12 poena, 8 skokova) prednjačio u uhvaćenim loptama, a važan je podatak da su Barani imali čak 14 skokova više od Zagrepčana.

Ovim trijumfom, domaći su definitivno odmakli dve pobede ekipama pred kojima je po svemu sudeći grčevita borba za opstanak, a to je društvo timova sa po pet ostvarenih pobeda - Zadar, Krka i Olimpija.

Rezultati 17. kola:

Mornar - Cibona 91:78
Olimpija - Budućnost 21.00 (Arena sport 1)

odigrano u nedelju

Zadar - Krka 64:72

odigrano u subotu

Cedevita - Crvena zvezda 84:68
Partizan - Mega Bemax 98:86
FMP - Igokea 87:78

Tabela: Zvezda 16-1, Cedevita 12-5, Partizan 11-6, Budućnost 11-5, Mega 9-8, Mornar 7-10, FMP 7-10, Cibona 7-10, Igokea 6-11, Zadar 5-12, Krka 5-12, Olimpija 5-11.

Parovi 18. kola: Cibona - Partizan, Zvezda - Olimpija, Igokea - Cedevita (subota), Mega - Zadar, Krka - FMP (nedelja), Budućnost - Mornar (ponedeljak)

Izvor: B92/mondo.rs