ТУР: Башакшехир на +6, Фенер се извлачи са дна!

Узалуд Доналдов гол – Топал и Екиџијева кифла контра физике извукли Фенер из зоне испадања! Башакшехир на шампионских +6! Малатја поражена на Шукру Сарачоглу стадиону.

Фудбал 28.01.2019 | 20:20
Истанбул Башакшехир на челу, Фенерхбаче у зони испадања?! Превише чак и за луди турски фудбал, мада су шансе биле сасвим реалне све док Мехмет Топал у 86. минуту утакмице 19. кола Суперлиге није избавио имењака Мехмета Екиџија улоге трагичара у судару са напријатнијим изненађењем сезоне Малатијом. На крају 3:2 за Фенербахче, који се тако избавио из зоне испадања, иако је дуго ходао по ивици амбиса.

Екиџи је наиме у првом полувремену два пута доносио Канаринцима гол предности, али су гости увек успевали да се врате. У четвртом минуту судијске надокнаде првог полувремена Мичел Доналд, бивши везиста Црвене звезде, продубио је нервозу у домаћем тиму.

Видела се она и када у 63. минуту двоструки стрелац Екиџи, иначе специјалиста за прекиде што је и демонстрирао када је савиор простор и време за вођство од 2:1, није успео да једанаестерац претворио у погодак за предност од 3:2. Одмах после тога Малатија је имала зицер за преокрет, али се коначно и срећа осмехнула Фенеру.

Славље је могло да почне 86. минуту када се Садик Џифпинар окружен тројицом чувара изборио за прилику за шут. Одбранио је то голман Малатије, али нико од саиграча није био на супротној стативе да испрати Топалаи Фенер је после црне серије од шест кола без победе коначно стигао до три бода.

Сада их има све скупа 20, више него дупло мање од Истанбул Башакшехира, који је озбиљно загризао за идеју да прекине доминацију три истанбулска гиганта, па је сачувао шест бодова предности над Галатасарајем тако што је рутински савладао Касимпашу са 2:0.

Един Вишћа је осмим поготком у сезони најавио победу домаћег тима, да био Ељеро Елија печатирао останак бодова на стадиону “Фатих Терим”.

ТУРСКА 1 - 19. КОЛО: