TUR: Bašakšehir na +6, Fener se izvlači sa dna!

Uzalud Donaldov gol – Topal i Ekidžijeva kifla kontra fizike izvukli Fener iz zone ispadanja! Bašakšehir na šampionskih +6! Malatja poražena na Šukru Saračoglu stadionu.

Fudbal 28.01.2019 | 20:20
Istanbul Bašakšehir na čelu, Fenerhbače u zoni ispadanja?! Previše čak i za ludi turski fudbal, mada su šanse bile sasvim realne sve dok Mehmet Topal u 86. minutu utakmice 19. kola Superlige nije izbavio imenjaka Mehmeta Ekidžija uloge tragičara u sudaru sa naprijatnijim iznenađenjem sezone Malatijom. Na kraju 3:2 za Fenerbahče, koji se tako izbavio iz zone ispadanja, iako je dugo hodao po ivici ambisa.

Ekidži je naime u prvom poluvremenu dva puta donosio Kanarincima gol prednosti, ali su gosti uvek uspevali da se vrate. U četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Mičel Donald, bivši vezista Crvene zvezde, produbio je nervozu u domaćem timu.

Videla se ona i kada u 63. minutu dvostruki strelac Ekidži, inače specijalista za prekide što je i demonstrirao kada je savior prostor i vreme za vođstvo od 2:1, nije uspeo da jedanaesterac pretvorio u pogodak za prednost od 3:2. Odmah posle toga Malatija je imala zicer za preokret, ali se konačno i sreća osmehnula Feneru.

Slavlje je moglo da počne 86. minutu kada se Sadik Džifpinar okružen trojicom čuvara izborio za priliku za šut. Odbranio je to golman Malatije, ali niko od saigrača nije bio na suprotnoj stative da isprati Topalai Fener je posle crne serije od šest kola bez pobede konačno stigao do tri boda.

Sada ih ima sve skupa 20, više nego duplo manje od Istanbul Bašakšehira, koji je ozbiljno zagrizao za ideju da prekine dominaciju tri istanbulska giganta, pa je sačuvao šest bodova prednosti nad Galatasarajem tako što je rutinski savladao Kasimpašu sa 2:0.

Edin Višća je osmim pogotkom u sezoni najavio pobedu domaćeg tima, da bio Eljero Elija pečatirao ostanak bodova na stadionu “Fatih Terim”.

TURSKA 1 - 19. KOLO: