ФРА: Ристић дебитовао, Монпеље побиједио!

Истина, Каен му је баш олакшао.

Фудбал 27.01.2019 | 17:20
Очекивана победа Монпељеа над Каеном од 2:0 у 22. колу Лиге 1 у мечу који се вероватно неће дуго памтити осим ако Михаило Ристић не успе да остави значајнији траг на Мосону. Јер ако се то деси, онда ће се дуел са Каеном помињати и у будућности као онај у коме је некадашњи првотимац Црвене звезде дебитовао за Монпеље.

Истина, Ристић је на терен ушао у 90. минуту, тек да осети атмосферу у свом новом дому, па није утицао значајније на резултат. Као ни Петар Шкулетић, који је на терен ушао у 88. минуту. Ипак, битно је направити први корак, а ко зна, можда ће Ристићев долазак и Шкулетићу олакшати живот гастербајтера у Француској.

Што се тиче саме утакмице, Монпеље је доказао да је квалитетнији ривали, мада није ни имао посебно тежак задатак имајући у виду да је Каен толико лош да се понекад учини да му се баш иде у другу лигу. Други гол Монпељеа, односно аутогол Пола Беса на “асистенцију“ саиграча вероватно је натерао гостујуће навијаче да се свом снагом дланом опале по челу. Са таквом  игром, тешко је до бољег резултата.