FRA: Ristić debitovao, Monpelje pobijedio!

Istina, Kaen mu je baš olakšao.

Fudbal 27.01.2019 | 17:20
Očekivana pobeda Monpeljea nad Kaenom od 2:0 u 22. kolu Lige 1 u meču koji se verovatno neće dugo pamtiti osim ako Mihailo Ristić ne uspe da ostavi značajniji trag na Mosonu. Jer ako se to desi, onda će se duel sa Kaenom pominjati i u budućnosti kao onaj u kome je nekadašnji prvotimac Crvene zvezde debitovao za Monpelje.

Istina, Ristić je na teren ušao u 90. minutu, tek da oseti atmosferu u svom novom domu, pa nije uticao značajnije na rezultat. Kao ni Petar Škuletić, koji je na teren ušao u 88. minutu. Ipak, bitno je napraviti prvi korak, a ko zna, možda će Ristićev dolazak i Škuletiću olakšati život gasterbajtera u Francuskoj.

Što se tiče same utakmice, Monpelje je dokazao da je kvalitetniji rivali, mada nije ni imao posebno težak zadatak imajući u vidu da je Kaen toliko loš da se ponekad učini da mu se baš ide u drugu ligu. Drugi gol Monpeljea, odnosno autogol Pola Besa na “asistenciju“ saigrača verovatno je naterao gostujuće navijače da se svom snagom dlanom opale po čelu. Sa takvom  igrom, teško je do boljeg rezultata.