Чемпионшип: ВБА на три бода од Премијер лиге!

Болтон преслаб за Врећице које су славиле у гостима - 0:2.

Фудбал 21.01.2019 | 23:43
Вест Бромвич Албион се нимало није намучио на гостовању Болтону. Очекивано су Врећице уписале рутинску победу од 2:0 којом су се учврстиле на трећем месту Чемпионшипа са тенденцијом да нападну водећи тандем Лидс - Норич у наставку сезоне.

Болтон је био потпуно безопасан по госте у већем делу утакмице, а већ у 19 минуту искусни Џеј Родригез је довео госте у вођство и показао у ком смеру се креће овај сусрет. Тачку на меч ставио је млади везиста Сем Филд у 75. минуту, постигао првенац у дресу ВБА и најавио лепу каријеру.

Болтон који је узео само 12 бодова на претходних 13 утакмица код куће и дао свега осам голова вечерас је још једном показао колико је лош. На сву муку ту је и бес навијача који су пре почетка утакмице засули терен тенским лоптицама тражећи оставку председника Кена Андерсона, па је трећи везани пораз некако могао да се наслути.

ВБА је овим тријумфом истиснуо Шефилд Венздеј са позиције број три и налази се на три бода од директног повратка у Премијер лигу.