Čempionšip: VBA na tri boda od Premijer lige!

Bolton preslab za Vrećice koje su slavile u gostima - 0:2.

Fudbal 21.01.2019 | 23:43
Vest Bromvič Albion se nimalo nije namučio na gostovanju Boltonu. Očekivano su Vrećice upisale rutinsku pobedu od 2:0 kojom su se učvrstile na trećem mestu Čempionšipa sa tendencijom da napadnu vodeći tandem Lids - Norič u nastavku sezone.

Bolton je bio potpuno bezopasan po goste u većem delu utakmice, a već u 19 minutu iskusni Džej Rodrigez je doveo goste u vođstvo i pokazao u kom smeru se kreće ovaj susret. Tačku na meč stavio je mladi vezista Sem Fild u 75. minutu, postigao prvenac u dresu VBA i najavio lepu karijeru.

Bolton koji je uzeo samo 12 bodova na prethodnih 13 utakmica kod kuće i dao svega osam golova večeras je još jednom pokazao koliko je loš. Na svu muku tu je i bes navijača koji su pre početka utakmice zasuli teren tenskim lopticama tražeći ostavku predsednika Kena Andersona, pa je treći vezani poraz nekako mogao da se nasluti.

VBA je ovim trijumfom istisnuo Šefild Venzdej sa pozicije broj tri i nalazi se na tri boda od direktnog povratka u Premijer ligu.