СП: "Панцери" јачи од "каубоја" - Хрватска без медаље!

Мушка рукометна репрезентација Немачке победила је Хрватску са 22:21, у трећем мечу друге фазе Светског првенства у Данској и Немачкој.  Данци су знали ко је домаћин - Хрвати без полуфинала! Одличан судијски пар из Данске на крају меча између Хрватске и Немачке све упропастио и олакшао пут домаћину до полуфинала Светског првенства. Француска и Немачка из Групе 1 коло пре краја у полуфиналу.

Остали спортови 21.01.2019 | 22:20
Овим поразом Хрватска је остала без шансе да се пласира у полуфинале, пошто имају три бода мање од Француске и Немачке, које су обезбедиле пласман у последњу фазу такмичења.

"Панцери" су од старта меча контролисали ритам меча, међутим "каубоји" су се одлично држали и нон-стоп им дисали за вратом.

Током првог полувремена екипе су се смењивале у предности и овај период игре завршио се нерешеним резултатом (11:11).

Немачка је много боље кренула друго полувреме и ношена публиком брзо је успела да дође до три гола предности. Бриљирали су бекови, међутим стегла им се рука у финишу.

Хрватска је то успела да искористи и направи серију 4:0, 18:19. "Панцере" је у живот вратио сјајни Фабијан Виде који је на пет минута до краја изједначио на 19:19. "Каубоји" су имали одговор – Шипић се сјајно окренуо и погодио за 19:20.

Немачка је брзо одговорила и преко Штефана Фета поравнала резултат, 20:20. На два минута до краја сјајна секвенца домаће селекције – Волф је одбранио шут Дувњаку, а Пекелер истрчао контру и погодио за 21:20.

Хрватска није успела да реализује напад јер су арбитри досудили пробијање, а онда је на 40 секунди до краја Уве Генсхајмер погодио за +2, 22:20. "Каубоји" нису имали времена за преокрет и елиминисани су.

Немачка је у драматичном мечу у "Ланксес арени" победила Хрватску 22:21 (11:11) и изборила пласман у полуфинале Светског првенства, које организује заједно са Данском. Из Групе 1 међу четири се пласирала и Француска.

Хрватској остаје борба за олимпијске квалификације...

Хрватска је поражена од Немачке са 22:21, чиме је и званично елиминисана из борбе за медаљу на рукометном Светском првенству. Немачка и Француска су први полуфиналисти из групе Е, после фантастичне утакмице у Келну у којој су Панцери савладали Каубоје, али која је имала и контроверзан финиш.

Наиме, данске судије су у једном од пресудних напада свирале пробијање Карачића у нападу, што је Немачка искористила и на другој страни преко сјајног Увеа Генсхајмера стигла до пресудне предности од два гола разлике минут пре краја.

Одличан смо рукомет гледали смо вечерас, а после изједначене игре у првом полувремену (11:11), Немци су се одлепили средином другог дела на три разлике (18:15). Међутим, тада је уследила сјајна серија Хрвата, који су готово десет минута држали Немце на једном датом голу и серијом од 5:1 стигли до изједначења 20:20.

Међутим, Немци су били спретнији и свежији у финишу, можда су им мало и судије помогле свирањем тог пробијања Хрвата, па су забележили вредну победу.

Хрватима остаје да у среду против Француске одиграју за што бољу позицију и квалификације за Олимпијске игре у Токију 2020. године, а након завршетка друге фазе бориће се и за пласман од петог до осмог места.