SP: "Panceri" jači od "kauboja" - Hrvatska bez medalje!

Muška rukometna reprezentacija Nemačke pobedila je Hrvatsku sa 22:21, u trećem meču druge faze Svetskog prvenstva u Danskoj i Nemačkoj.  Danci su znali ko je domaćin - Hrvati bez polufinala! Odličan sudijski par iz Danske na kraju meča između Hrvatske i Nemačke sve upropastio i olakšao put domaćinu do polufinala Svetskog prvenstva. Francuska i Nemačka iz Grupe 1 kolo pre kraja u polufinalu.

Ostali sportovi 21.01.2019 | 22:20
Ovim porazom Hrvatska je ostala bez šanse da se plasira u polufinale, pošto imaju tri boda manje od Francuske i Nemačke, koje su obezbedile plasman u poslednju fazu takmičenja.

"Panceri" su od starta meča kontrolisali ritam meča, međutim "kauboji" su se odlično držali i non-stop im disali za vratom.

Tokom prvog poluvremena ekipe su se smenjivale u prednosti i ovaj period igre završio se nerešenim rezultatom (11:11).

Nemačka je mnogo bolje krenula drugo poluvreme i nošena publikom brzo je uspela da dođe do tri gola prednosti. Briljirali su bekovi, međutim stegla im se ruka u finišu.

Hrvatska je to uspela da iskoristi i napravi seriju 4:0, 18:19. "Pancere" je u život vratio sjajni Fabijan Vide koji je na pet minuta do kraja izjednačio na 19:19. "Kauboji" su imali odgovor – Šipić se sjajno okrenuo i pogodio za 19:20.

Nemačka je brzo odgovorila i preko Štefana Feta poravnala rezultat, 20:20. Na dva minuta do kraja sjajna sekvenca domaće selekcije – Volf je odbranio šut Duvnjaku, a Pekeler istrčao kontru i pogodio za 21:20.

Hrvatska nije uspela da realizuje napad jer su arbitri dosudili probijanje, a onda je na 40 sekundi do kraja Uve Genshajmer pogodio za +2, 22:20. "Kauboji" nisu imali vremena za preokret i eliminisani su.

Nemačka je u dramatičnom meču u "Lankses areni" pobedila Hrvatsku 22:21 (11:11) i izborila plasman u polufinale Svetskog prvenstva, koje organizuje zajedno sa Danskom. Iz Grupe 1 među četiri se plasirala i Francuska.

Hrvatskoj ostaje borba za olimpijske kvalifikacije...

Hrvatska je poražena od Nemačke sa 22:21, čime je i zvanično eliminisana iz borbe za medalju na rukometnom Svetskom prvenstvu. Nemačka i Francuska su prvi polufinalisti iz grupe E, posle fantastične utakmice u Kelnu u kojoj su Panceri savladali Kauboje, ali koja je imala i kontroverzan finiš.

Naime, danske sudije su u jednom od presudnih napada svirale probijanje Karačića u napadu, što je Nemačka iskoristila i na drugoj strani preko sjajnog Uvea Genshajmera stigla do presudne prednosti od dva gola razlike minut pre kraja.

Odličan smo rukomet gledali smo večeras, a posle izjednačene igre u prvom poluvremenu (11:11), Nemci su se odlepili sredinom drugog dela na tri razlike (18:15). Međutim, tada je usledila sjajna serija Hrvata, koji su gotovo deset minuta držali Nemce na jednom datom golu i serijom od 5:1 stigli do izjednačenja 20:20.

Međutim, Nemci su bili spretniji i svežiji u finišu, možda su im malo i sudije pomogle sviranjem tog probijanja Hrvata, pa su zabeležili vrednu pobedu.

Hrvatima ostaje da u sredu protiv Francuske odigraju za što bolju poziciju i kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine, a nakon završetka druge faze boriće se i za plasman od petog do osmog mesta.