Нови шамар, нови пораз за крај: Србија 18. на свијету!

Рукометаши Србије поражени су од Аргентине 30:28 у мечу за пласман на Светском првенству.  А сада стварно: Прст на чело, трећа лига смо! Србија поражена од Аргентине 28:30 (15:13), у мечу за 18. место на Светском првенству у Немачкој и Данској. Утакмица је одиграна у Копенхагену пред готово празним трибинама.

Остали спортови 20.01.2019 | 22:35
"Орлови" су другим поразом од јужноамеричких селекција (прво од Бразила) заузели тек 18. место на турниру који се игра у Немачкој и Данској.

Тако је Србија на СП победила само Кореју и Бахреин, ремизирала са Русијом, а осим Аргентине и Бразила изгубила је још од Француске и Немачке.

Србија је водила током већег дела меча против Аргентине, имала +4 (7:3) у првом полувремену, 15:13 после пола сата игре, опет три разлике у другом делу меча (18:15), али су "Гаучости" серијом 3:0 у завршним минутима преокренули.

Аргентину је до победе предводио Фернандес са осам голова, а пратио га је играч меча Кривели са шест погодака. Србију, која се опет мучила у завршници, носио је Кукић са седам погодака, док је пет додао Илић.

Србија и Аргентина су затвориле програм у "Ројал Арени" у Копенхагену, где су победе у мечевима за пласман остварили Катар над Русијом 34:28 за 13. место, Македоија над Чилеом 32:30 за 15, те Аустрија над Бахреином 29:27 за 19.

У међувремену, у Келну се води борба за полуфинале, а сензационалну победу остварио је Бразил над Хрватском 29:26 чиме је удаљио "каубоје" од борбе за медаљу.

У другом мечу Групе Е, Француска је очекивано савладала Исланд 31;22, па ће Хрвати у последња два кола морати да победе актуелног шампиона "Триколоре", те домаћина Немачку.

У Групи Ф, Норвешка је надиграла Египат 32:28, а Мађарска савладала Тунис 26:20, што их је приближило позицијама које воде у разигравање за 5-8. места јер првих седам тимова са СП иде у квалификације за Олимпијске игре 2020. године.

Спали смо на трећу лигу светског рукомета и то је после наступа Србије на Светском првенству у Немачкој и Данској свима јасно!

"Орлови" нису најгора европска репрезентација, то је Аустрије. Бољи су и од Бахреина, Саудијске Арабије, Кореје, Анголе и Јапана. Међутим, Србија је на Мундијалу добила лекције од тимова из Јужне Америке – Бразила и Аргентине, а боље пласиран је и Чиле. Испред су још Катар, Тунис, Египат и најјаче репрезентације из Европе.

На крају пораз и 18. место!

Ипак, разочаравајуће и забрињавајуће пред наставка квалификација за Европско првенство и два дуела са Хрватима у априлу. Ако се уз то узме и реми са Белгијом код куће, односно пораз од Швајцараца у гостима. Врло лоше!

Деловало је да ће "орлови" у Копенхагену освојити 17. место, јер су већи део меча били у вођство. Међутим, у последњих неколико минута уследио је лош период у игри нашег тима, што су Аргентинци искористили и заслужено победили 30:28 (13:15).

Најефикаснији у репрезентацији Србије је са пет голова био Вања Илић, док је један мање дао Немања Илић.Аргентину је са 10 погодака предводио Федерико Фернандес.

Ненад Перуничић је подмладио тим, покушао је новим снагама да уради нешто за будућност, свестан да на Светском првенству Србија неће играти озбиљну улогу. Било је добрих периода против Руса, чак и Француске и Немачке у првом полувремену, али је крајњи резултат, ипак, најгори у историји српског рукомета.

Проблеми српског рукомета, који је у држави сведен већим делом на аматерски ниво и ентузијазам заљубљеника у спорт, је далеко већи и дубљи од квалитета стручног штаба и самих играча. Систем, једноставно, не постоји и ако се нешто у најскорије време не промени, можда и заувек останемо у трећој лиги и убудуће наставимо са повременим епизодама на великим такмичењима.

Време је да сада ми учимо од других, а имамо од кога…