БЛ: Шалке прекинуо низ Волфсбурга и примакао се Европи!

Фудбалери Шалкеа савладали су Волфсбург 2:1 у последњем мечу 18. кола немачке Бундеслиге.  "Вукови" већ деценију не уједају у Гелзенкирхену! Посљедњи пут Волфсбург је као гост савладао Шалке у септембру 2009. године.  И Шалке продисао, Волфзбург изгубио после два и по месеца! Важан тријумф Рудара над Волфзбургом - 2:1.

Фудбал 20.01.2019 | 20:35
"Краљевско-плаве" је до друге узастопне победе предводио двоструки стрелац Данијел Калиђури, који је тресао мрежу "вукова" у оба полувремена.

Калиђури је донео вођство Шалкеу већ у осмом минуту из пенала, али је у 20. изједначио 21-годишњи Немац пореклом из Призрена Елвис Реџбећај.

Ипак, 12 минута пре краја Калиђури постиже други погодак на мечу и оставља сва три бода у Гелзенкирхену.

Српски фудбалер Матија Настасић је одиграо цео меч у одбрани Шалкеа.

Његов тим је тренутно 12. на табели, али сада има само седам бодова мање од шестопласираног Волфсбурга, најближег тима на позицији које води у Европи.

У следећем колу Шалке гостује Херти у Берлину, док Волфсбург дочекује Бајер Леверкузен.

Коначно мало радости и за напаћене навијаче Шалкеа. Плави су успели да тријумфално отворе 2019. годину и то важном победом над Волфзбургом од 2:1.

Јунак утакмице је Данијел Калиђури, најбољи играч овог тима и двоструки стелац, а оба гола постигао је са позиције десног бека и нанео први пораз Вуковима после више од два месеца.

Први у осмом минуту са беле тачке после прекршаја Вилијана над Аустријанцем Шепфом, а други у 78. после сјајне асистенције Американца Вестона Мекенија када је сам преварио одбрану и голмана Вукова Кастелса и поставио коначних 2:1.

Претходно је у првом полувремену талентовани Елвис Речбекај поравнао резултат у 20. минуту, а генерално Шалке је награђен за бољу игру у другом полувремену.

Играо је и Матија Настасић вечерас за клуб из Гелзенкирхена, сасвим добро, а победа ће скинути велико бреме с леђа тренеру Шалкеа Доменику Тедеску.

У следећем колу Шалке гостује Херти већ у петак увече, док Волфзбург у суботу дочекује Бајер из Леверкузена.

Серију од три везане бундеслигашке побједе, фудбалери Волфсбурга прекинули су на стадиону у Гелзенкирхену, који им никако не одговора.

Шалке је головима Данијела Калиђурија славио 2:1 (1:1) и тако девети пут у посљедњих 10 одиграних мечева (уз један реми) на "Велтинс Арени" оставио без бодова ривала који на гостујућу побједу чека од септембра 2009. године.

Фуриозних 20 минута наговијестили су праву голеаду у Гелзенкирхену, али након два виђена поготка, услиједио је период у којем су се гледаоци, њих тачно 58.827, више досађивали него имали прилику да уживају у доброј партији.

Домаћи су до предности дошли у раној фази сусрета, тачније у седмом минуту.

Вилијам је неопрезно стартовао на Стевена Скржибског, био је то очигледан пенал, који је у вођство прецизним ударцем са 11 метара претворио Калиђури.

Од тог тренутка гости су заиграли ангажованије и послије непуних 15 минута дошли до изједначења.

Била је то добра акција нападачке линије "вукова", прво је стативу погодио Адмир Мехмеди, да би лопта затим стигла до Елвиса Реџбечаја, који погађа небрањену мрежу за 1:1.

Матија Настасић одиграо је свих 90 минута за Шалке.

Својим другим поготком, Калиђури је прекинуо успаванку у другом полувремену. Вестон Мекени одрадио је већи дио посла, упослио Калиђурија, који други пут тресе мрежу свог бившег клуба.

Покушали су гости отвореном игром доћи бар до бода, али нису успјели.

Остало је 2:1.

Након комплетираног 18. кола, Шалке је напредовао три позиције и бодовно се изједначио са Фрајбургом и Фортуном, те полако, али сигурно, бјежи из опасне зоне.

Волфсбург, са друге стране, остаје у "златној средини".