BL: Šalke prekinuo niz Volfsburga i primakao se Evropi!

Fudbaleri Šalkea savladali su Volfsburg 2:1 u poslednjem meču 18. kola nemačke Bundeslige.  "Vukovi" već deceniju ne ujedaju u Gelzenkirhenu! Posljednji put Volfsburg je kao gost savladao Šalke u septembru 2009. godine.  I Šalke prodisao, Volfzburg izgubio posle dva i po meseca! Važan trijumf Rudara nad Volfzburgom - 2:1.

Fudbal 20.01.2019 | 20:35
"Kraljevsko-plave" je do druge uzastopne pobede predvodio dvostruki strelac Danijel Kaliđuri, koji je tresao mrežu "vukova" u oba poluvremena.

Kaliđuri je doneo vođstvo Šalkeu već u osmom minutu iz penala, ali je u 20. izjednačio 21-godišnji Nemac poreklom iz Prizrena Elvis Redžbećaj.

Ipak, 12 minuta pre kraja Kaliđuri postiže drugi pogodak na meču i ostavlja sva tri boda u Gelzenkirhenu.

Srpski fudbaler Matija Nastasić je odigrao ceo meč u odbrani Šalkea.

Njegov tim je trenutno 12. na tabeli, ali sada ima samo sedam bodova manje od šestoplasiranog Volfsburga, najbližeg tima na poziciji koje vodi u Evropi.

U sledećem kolu Šalke gostuje Herti u Berlinu, dok Volfsburg dočekuje Bajer Leverkuzen.

Konačno malo radosti i za napaćene navijače Šalkea. Plavi su uspeli da trijumfalno otvore 2019. godinu i to važnom pobedom nad Volfzburgom od 2:1.

Junak utakmice je Danijel Kaliđuri, najbolji igrač ovog tima i dvostruki stelac, a oba gola postigao je sa pozicije desnog beka i naneo prvi poraz Vukovima posle više od dva meseca.

Prvi u osmom minutu sa bele tačke posle prekršaja Vilijana nad Austrijancem Šepfom, a drugi u 78. posle sjajne asistencije Amerikanca Vestona Mekenija kada je sam prevario odbranu i golmana Vukova Kastelsa i postavio konačnih 2:1.

Prethodno je u prvom poluvremenu talentovani Elvis Rečbekaj poravnao rezultat u 20. minutu, a generalno Šalke je nagrađen za bolju igru u drugom poluvremenu.

Igrao je i Matija Nastasić večeras za klub iz Gelzenkirhena, sasvim dobro, a pobeda će skinuti veliko breme s leđa treneru Šalkea Domeniku Tedesku.

U sledećem kolu Šalke gostuje Herti već u petak uveče, dok Volfzburg u subotu dočekuje Bajer iz Leverkuzena.

Seriju od tri vezane bundesligaške pobjede, fudbaleri Volfsburga prekinuli su na stadionu u Gelzenkirhenu, koji im nikako ne odgovora.

Šalke je golovima Danijela Kaliđurija slavio 2:1 (1:1) i tako deveti put u posljednjih 10 odigranih mečeva (uz jedan remi) na "Veltins Areni" ostavio bez bodova rivala koji na gostujuću pobjedu čeka od septembra 2009. godine.

Furioznih 20 minuta nagovijestili su pravu goleadu u Gelzenkirhenu, ali nakon dva viđena pogotka, uslijedio je period u kojem su se gledaoci, njih tačno 58.827, više dosađivali nego imali priliku da uživaju u dobroj partiji.

Domaći su do prednosti došli u ranoj fazi susreta, tačnije u sedmom minutu.

Vilijam je neoprezno startovao na Stevena Skržibskog, bio je to očigledan penal, koji je u vođstvo preciznim udarcem sa 11 metara pretvorio Kaliđuri.

Od tog trenutka gosti su zaigrali angažovanije i poslije nepunih 15 minuta došli do izjednačenja.

Bila je to dobra akcija napadačke linije "vukova", prvo je stativu pogodio Admir Mehmedi, da bi lopta zatim stigla do Elvisa Redžbečaja, koji pogađa nebranjenu mrežu za 1:1.

Matija Nastasić odigrao je svih 90 minuta za Šalke.

Svojim drugim pogotkom, Kaliđuri je prekinuo uspavanku u drugom poluvremenu. Veston Mekeni odradio je veći dio posla, uposlio Kaliđurija, koji drugi put trese mrežu svog bivšeg kluba.

Pokušali su gosti otvorenom igrom doći bar do boda, ali nisu uspjeli.

Ostalo je 2:1.

Nakon kompletiranog 18. kola, Šalke je napredovao tri pozicije i bodovno se izjednačio sa Frajburgom i Fortunom, te polako, ali sigurno, bježi iz opasne zone.

Volfsburg, sa druge strane, ostaje u "zlatnoj sredini".