ПЛ: Манчестер сити већ пребацио "стотку"!

Поигравали су се фудбалери Ситија на гостовању Хадерсфилду и остварили лаку победу.  Е, то је већ цифра – Манчестер Сити и 102 гола у сезони! Грађани сигурни на гостовању Хадерсфилду – 3:0.

Фудбал 20.01.2019 | 19:15
"Грађани" су прва екипа ове сезоне из "лига петице" која је постигла троцифрен број голова у свим такмичењима, а до краја сезоне има још више од четири месеца!

За "стотку" се побринуо бразилски бек Данило који је у 18. минуту меча шутирао јако и имао среће да Шиндлер незгодно подметне главу, тако да је лопта преварила голмана Лесла, али се нису само на томе зауставили играчи Пепа Гвардиоле.

Брзим акцијама почетком другог полувремена у стрелце су се "дописали" и Рахим Стерлинг(54') и Лирој Сане (56'), за наставак трке за Ливерпулом који је опет четири бода далеко.

У позоришној представи у Западном Јоркширу, јер само тако може да се опише "атмосфера" домаћих навијача, Сити је "гушио" Хадерсфилд и на крају заслужено стигао до победе, чини се без давања 100% сопствених могућности.

Тек на крају је Едерсон могао да капитулира поред Мунијеа, али из разлога што су његови одбрамбени играчи заспали и већ мислили о наредном противнику...

Сити је с друге стране био "убиствен" пред голом ривала и прва три шута у оквир гола су завршила иза немоћног данског голмана Лесла, који је додуше у финишу меча спасао чист гол када је пред њега изашао Бернардо Силва.

Имали су кризу резултата, уосталом питање је да ли ће у конкуренцији Ливерпула стићи до нове шампионске титуле у Премијер лиги, али Манчестер Сити наставља да поставља стандарде.

Као што се очекивало Грађани су са пола снаге савладали Хадерсфилд (3:0), и стигли до историјског достигнућа. Сити је стигао до 102 гола у овој сезони у свим такмичењима 61 су дали само у Премијер лиги. То нико није урадио јануару месецу...

Манчестер Сити можемо да гледамо кроз још неколико статистичких података. На последњих шест мечева имају исто толико победа уз ненормалну гол разлику 28:2.

Хадерсилд није имао никакве шансе у данашњем окршају. Била је то класична игра мачке и миша. Препознатљивом пас игром Сити је ломио и сломио домаћина. Све је почело у 18. минуту када је Данило уз обилату помоћ среће погодио мрежу домаћина.  Тада су и на морланом плану пали домаћин, па Ситију није било тешко да се рутинском игром врати на минус четири у односу на Ливерпул.

Гвардиола је могао да се седи и ужива у партији свог тима. Посебно у другом полувремену када се разогропадио Рахим Стерлинг. Брзоноги крилни играч је почо акцију у 54. минуту, а потом је завршио на асистенцију Санеа.

Чим је Хадерсилд покушавао да крене напред, Сити је то кажњавао. Вишак простора био је довољан Санеу да после асистенција упише и погодак.