PL: Mančester siti već prebacio "stotku"!

Poigravali su se fudbaleri Sitija na gostovanju Hadersfildu i ostvarili laku pobedu.  E, to je već cifra – Mančester Siti i 102 gola u sezoni! Građani sigurni na gostovanju Hadersfildu – 3:0.

Fudbal 20.01.2019 | 19:15
"Građani" su prva ekipa ove sezone iz "liga petice" koja je postigla trocifren broj golova u svim takmičenjima, a do kraja sezone ima još više od četiri meseca!

Za "stotku" se pobrinuo brazilski bek Danilo koji je u 18. minutu meča šutirao jako i imao sreće da Šindler nezgodno podmetne glavu, tako da je lopta prevarila golmana Lesla, ali se nisu samo na tome zaustavili igrači Pepa Gvardiole.

Brzim akcijama početkom drugog poluvremena u strelce su se "dopisali" i Rahim Sterling(54') i Liroj Sane (56'), za nastavak trke za Liverpulom koji je opet četiri boda daleko.

U pozorišnoj predstavi u Zapadnom Jorkširu, jer samo tako može da se opiše "atmosfera" domaćih navijača, Siti je "gušio" Hadersfild i na kraju zasluženo stigao do pobede, čini se bez davanja 100% sopstvenih mogućnosti.

Tek na kraju je Ederson mogao da kapitulira pored Munijea, ali iz razloga što su njegovi odbrambeni igrači zaspali i već mislili o narednom protivniku...

Siti je s druge strane bio "ubistven" pred golom rivala i prva tri šuta u okvir gola su završila iza nemoćnog danskog golmana Lesla, koji je doduše u finišu meča spasao čist gol kada je pred njega izašao Bernardo Silva.

Imali su krizu rezultata, uostalom pitanje je da li će u konkurenciji Liverpula stići do nove šampionske titule u Premijer ligi, ali Mančester Siti nastavlja da postavlja standarde.

Kao što se očekivalo Građani su sa pola snage savladali Hadersfild (3:0), i stigli do istorijskog dostignuća. Siti je stigao do 102 gola u ovoj sezoni u svim takmičenjima 61 su dali samo u Premijer ligi. To niko nije uradio januaru mesecu...

Mančester Siti možemo da gledamo kroz još nekoliko statističkih podataka. Na poslednjih šest mečeva imaju isto toliko pobeda uz nenormalnu gol razliku 28:2.

Hadersild nije imao nikakve šanse u današnjem okršaju. Bila je to klasična igra mačke i miša. Prepoznatljivom pas igrom Siti je lomio i slomio domaćina. Sve je počelo u 18. minutu kada je Danilo uz obilatu pomoć sreće pogodio mrežu domaćina.  Tada su i na morlanom planu pali domaćin, pa Sitiju nije bilo teško da se rutinskom igrom vrati na minus četiri u odnosu na Liverpul.

Gvardiola je mogao da se sedi i uživa u partiji svog tima. Posebno u drugom poluvremenu kada se razogropadio Rahim Sterling. Brzonogi krilni igrač je počo akciju u 54. minutu, a potom je završio na asistenciju Sanea.

Čim je Hadersild pokušavao da krene napred, Siti je to kažnjavao. Višak prostora bio je dovoljan Saneu da posle asistencija upiše i pogodak.