СП: Не помаже ни Штербик, Французи се осветили Шпанији!

"Главна" рунда рукометног првенства Света почела дерби утакмицом Француска - Шпанија, у којој је актуелни шампион водио свих 60 минута. Немци и Данци сигурни.  Србија - Аргентина, за 17. место на свету.  "Орлови" ће последњи меч у тзв. "Президент купу" одиграти у недељу против ривала из Јужне Америке.

Остали спортови 20.01.2019 | 12:30
Дуел актуелног европског и светског шампиона припао је најбољој селекцији планете.

У репризи прошлогодишњег полуфинала ЕП, рукометаши Француске у првом мечу "главне" рунде првенства Светског првенства савладали су Шпанију 33:30 (17:15), те им се тако на прави начин реванширали за пораз у Хрватској (23:27).

Бранилац трофеја водио је од почетка меча у Келну, константно по 2-3 гола разлике, али је перфектни Феран Соле са девет голова из исто толико покушаја (3/3 седмерци) одржавао "фурију" у игри у првих 30 минута. Лудовик Фабрегас био је непогрешив на другој страни (5/5).

Ипак, у 25. минуту Французи су серијом 4:0 први пут стигли до предности од пет голова, 17:12.

Тада је правовремено Ђорди Рибера затражио тајм-аут, Арпад Штербик, који је практично из авиона "ускочио" у састав Шпаније, након предаха везао је пар успешних интервенција и Шпанци су са играчем више узвратили и пред крај полувремена смањили заостатак на 17:15.

Никола Карабатић уписао је 300. наступ у дресу Француске.

Соле је у истом ритму наставио и у другом полувремену, те Шпанцима донео прво изједначење у 34. минуту, 18:18.

Ипак, кратко је трајао егал.

Французи су новом серијом 4:0, са два гола из контранапада, опет направили солидну залиху и отишли на "плус четири", 22:18.

Били су то преломни тренуци сусрета, након којих "фурија" није успела поново да се врати.

Успели су Французи да задрже предност и на крају тријумфују 33:30.

Соле је меч завршио са 11 голова, уз само један промашај, и то са седам метара, па је проглашен за најбољег играча сусрета.

Ипак, слаба је то утеха за његову репрезентацију, која ће прилику за поправни имати у понедељак против последњепласираног Бразила, док Французи већ у недељу играју против Исланда (20.30).

Штербик је сусрет завршио са 10 одбрана, док су у победничком саставу најефикаснији били Фабрегас и Дика Мем, који су постигли по шест голова.

У другом данашњем мечу, у истом термину, вицешампион Европе Шведска против Туниса без већих проблема уписала је нову победу и задржала максималан учинак.

"Викинзи" су већ након првих 30 минута имали солидних пет голова предности, па су у наставку додатно подигли ниво игре и рутински одрадили посао, за убедљив тријумф 35:23.

Вечерњи дуели, у којима су наступили домаћини СП, донели су очекиване тријумфе Немачке и Данске.

Исланђани нису успели да намуче "панцере", који су пред својим навијачима у Келну славили резултатом 24:19.

Штефен Фет је са шест погодака био најбоље расположен у победничком табору, а идентичан број голова у противничком саставу је постигао Арнор Гунарсон.

У другом мечу. у групи ИИ, Данска је била боља од Мађарске 25:22, чиме је задржала стропроцентан учинак. Микел Хансен предводио је Данце са седам голова, а Золтан Сита се на другој страни пет пута уписао у стријелце.

У недељу су на програму преостала два меча првог кола друге фазе.

Бразил и Хрватска одмериће снаге од 18 часова у Келну, док од 20.30 у Хернингу играју Норвешка и Египат.

ГРУПА И, Келн

Француска - Шпанија 33:30 (17:15)
Немачка - Исланд 24:19 (14:10)

Недеља:

Бразил - Хрватска 18.00

Табела: Немачка 2-1-0 (+18), Француска 2-1-0 (+2), Хрватска 2-0-0 (+8), Шпанија 1-0-2 (+3), Бразил 0-0-2 (-15), Исланд 0-0-3 (-16).

Парови 2. кола: Исланд - Француска (недеља, 20.30), Шпанија - Бразил (понедељак 18.00), Хрватска - Немачка (понедељак 20.30)

ГРУПА ИИ, Хернинг

Тунис - Шведска 23:35 (14:19)
Данска - Мађарска 25:22 (15:10)

Недеља:

Норвешка - Египат 20.30

ТАБЕЛА: Данска 3-0-0 (+21), Шведска 3-0-0 (+18), Норвешка 1-0-1 (+6), Египат 0-1-1 (-3), Мађарска 0-1-2 (-6), Тунис 0-0-3 (-36).

Србија - Аргентина, за 17. место на свету. "Орлови" ће последњи меч у тзв. "Президент купу" одиграти у недељу против ривала из Јужне Америке.

Рукометаши Србије у недељу ће завршити наступ на Светском првенству, које ове године заједно организују Немачка и Данска.

Након победе над Бахреином (32:27) на старту разигравања, "орлови" ће имати прилику да то ипак учине на позитивној ноти.

Није тим Ненада Перуничића успео да се пласира међу 12 селекција које настављају да се боре за медаље, па је реалност остала борба у тзв. "Президент купу", где се преосталих 12 репрезентација бори за што бољу коначну позицију.

Србија је прескочила прву препреку, а у недељу од 20.30 ће за 17. место играти против репрезентације Аргентине, која је након испадања била успешнија од Аустрије - 24:22 (12:12).

Федерико Фернандез предводио је "гаучосе" у том мечу са шест голова.

Такође у недељу, у борби за 13. место састаће се Русија и Катар, док ће Македонци у двобоју са Чилеом покушати да се домогну 15. позиције на крају 26. шампионата планете.

Президент куп, пласман 17-20. место

Србија - Бахреин 32:27 (15:17)

Аустрија - Аргентина 22:24

Извор: мондо.ба/мондо.рс