ШПА: Васкрс Валенсије и Марселина у Вигу!

Овог пута није 1:1! Валенсија направила преокрет и освојила сва три бода против Селте у Вигу.  После преокрета Слепи Мишеви славили на гостовању Балаидосу – 2:1.

Фудбал 20.01.2019 | 12:15
Валенсија и њен тренер Марселину од вечерас лакше дишу. Чинило се у једном тренутку да им нема спаса, али Слепи Мишеви су васкрсл,и у Вигу и дошли до вредне победе на гостовању Селти – 2:1.

Екипа из Галиције је на тај начин наставила ниску пораза и чека је врло, врло неизвесна борба за опстанак. Валенсија бар на кратко може да слави, посебно што је показала да је кадра да окрене резултат и кад јој не иде.

Валенсија, посебно њен шеф стручног штаба Марселињо, имали су велики притисак на леђима. И у једној ситуацији изгубљену ситуацију. Ипак, Слепи Мишеви се нису предавали и стигли су до ремија који може да се окарактерише као задовољавајући резултат.

Све аномалије одбране Слепих Мишева видели смо у 40. минуту. После корнера Мендеша, дефанзивци Валенсије су самог оставили Арауха који је главом затресао мрежу гостију.

Валенсија је вечерас била нешто конкретнији тим. Покушавали су, нападали, стискали одбрану Селте... И на крају су кренули на све или ништа. Добили су све!

До изједначења Валенсија је стигла у 71. минуту. Сјајно се снашао Феран Торес и  ударцем из колена поравнао резултат. Тек тада су Слепи Мишеви почели да нападају. Озбиљно да нападају са свих страна.

Са неколико одбрана Селту је спашавао голман Бланко. Ипак, ништа није могао у 84. минуту. Одлично је по десној страни пробио Гамеиро, а Родригу је остао само лакши део посла.

Екипа Валенсије ове сезоне је водећа у шпанском првенству по броју нерешених исхода. До суботе и гостовања у Вигу имала их је чак 11 на 19 утакмица, од тога већину резултатом 1:1.

Чинило се у финишу меча против Селте да ће се поновити тај "уклети" резултат, забележен и прошле суботе, на "Местаљи" против Ваљадолида, али су се Кевин Гамеиро и Родриго постарали да ипак не буде тако.

Селта - Валенсија 1:2 (1:0)!

Домаћин је казнио пар "жестоких" промашаја Валенсије у првом полувремену, када је преко Нестора Арауха у 40. минуту дошао у вођство. Мексиканац је после корнера био највиши у скоку, захватио је лопту на ивици петерца и ту није било спаса.

Изједначио је у 71. минуту 18-годишњи нападач Феран Торес, који је неколико дана после гола у куп утакмици против Спортинга из Хихона, дочекао и првенац у елитном рангу шпанског фудбала.

Одлука о победнику пала је шест минута пре краја, када је одбрана Селте деконцентрисано, механички изашла да направи офсајд замку. То је Гамеиро искористио да утрчи у празан простор на десном боку и идеално упосли Родрига, коме је остало само да подметне ногу и спроведе лопту у небрањену мрежу.

"Слепим мишевима" је ово тек пета овосезонска победа у домаћем првенству - по чему су у рангу са неким екипама које се боре за опстанак - а трећа остварена на гостујућим теренима.