ŠPA: Vaskrs Valensije i Marselina u Vigu!

Ovog puta nije 1:1! Valensija napravila preokret i osvojila sva tri boda protiv Selte u Vigu.  Posle preokreta Slepi Miševi slavili na gostovanju Balaidosu – 2:1.

Fudbal 20.01.2019 | 12:15
Valensija i njen trener Marselinu od večeras lakše dišu. Činilo se u jednom trenutku da im nema spasa, ali Slepi Miševi su vaskrsl,i u Vigu i došli do vredne pobede na gostovanju Selti – 2:1.

Ekipa iz Galicije je na taj način nastavila nisku poraza i čeka je vrlo, vrlo neizvesna borba za opstanak. Valensija bar na kratko može da slavi, posebno što je pokazala da je kadra da okrene rezultat i kad joj ne ide.

Valensija, posebno njen šef stručnog štaba Marselinjo, imali su veliki pritisak na leđima. I u jednoj situaciji izgubljenu situaciju. Ipak, Slepi Miševi se nisu predavali i stigli su do remija koji može da se okarakteriše kao zadovoljavajući rezultat.

Sve anomalije odbrane Slepih Miševa videli smo u 40. minutu. Posle kornera Mendeša, defanzivci Valensije su samog ostavili Arauha koji je glavom zatresao mrežu gostiju.

Valensija je večeras bila nešto konkretniji tim. Pokušavali su, napadali, stiskali odbranu Selte... I na kraju su krenuli na sve ili ništa. Dobili su sve!

Do izjednačenja Valensija je stigla u 71. minutu. Sjajno se snašao Feran Tores i  udarcem iz kolena poravnao rezultat. Tek tada su Slepi Miševi počeli da napadaju. Ozbiljno da napadaju sa svih strana.

Sa nekoliko odbrana Seltu je spašavao golman Blanko. Ipak, ništa nije mogao u 84. minutu. Odlično je po desnoj strani probio Gameiro, a Rodrigu je ostao samo lakši deo posla.

Ekipa Valensije ove sezone je vodeća u španskom prvenstvu po broju nerešenih ishoda. Do subote i gostovanja u Vigu imala ih je čak 11 na 19 utakmica, od toga većinu rezultatom 1:1.

Činilo se u finišu meča protiv Selte da će se ponoviti taj "ukleti" rezultat, zabeležen i prošle subote, na "Mestalji" protiv Valjadolida, ali su se Kevin Gameiro i Rodrigo postarali da ipak ne bude tako.

Selta - Valensija 1:2 (1:0)!

Domaćin je kaznio par "žestokih" promašaja Valensije u prvom poluvremenu, kada je preko Nestora Arauha u 40. minutu došao u vođstvo. Meksikanac je posle kornera bio najviši u skoku, zahvatio je loptu na ivici peterca i tu nije bilo spasa.

Izjednačio je u 71. minutu 18-godišnji napadač Feran Tores, koji je nekoliko dana posle gola u kup utakmici protiv Sportinga iz Hihona, dočekao i prvenac u elitnom rangu španskog fudbala.

Odluka o pobedniku pala je šest minuta pre kraja, kada je odbrana Selte dekoncentrisano, mehanički izašla da napravi ofsajd zamku. To je Gameiro iskoristio da utrči u prazan prostor na desnom boku i idealno uposli Rodriga, kome je ostalo samo da podmetne nogu i sprovede loptu u nebranjenu mrežu.

"Slepim miševima" je ovo tek peta ovosezonska pobeda u domaćem prvenstvu - po čemu su u rangu sa nekim ekipama koje se bore za opstanak - a treća ostvarena na gostujućim terenima.