ФРА: Анрију пуца глава, нова брука скупоценог Монака!

И петарда Стразбура! Кнежеви демолирани и понижени у Монте Карлу - 5:1!

Фудбал 20.01.2019 | 11:45
Нови викенд, нова ноћна мора за Монако и Тијерија Анрија. Никако да се Кнежеви помере с мртве тачке, да крену напред ка опстанку у Лиги 1, а што је најгоре ни зимска појачања не могу да донесу никакав квалитет овом тиму.

Вечерас нова бламажа за тим из Монтре Карла и то на свом терену где их је Стразбур испрашио и савладао са чак 5:1. Невероватно. Као да су Кнежеви на терен изашли с петлићима, а не са професионалним фудбалерима, па све то, плус коначан резултат дају један прави прави хорор за све навијаче Монака.

Како је почела утакмица могло је да се наслути у ком смеру иде овај меч. Новајлија из Шалкеа Налдоодмах је "из свлачионице" зарадио црвени картон у седмом минуту, а Стразбур је тај поклон знао да искористи. Преко Ахоркеа и Томасона за само пет минута гости су стигли до вођства од 2:0, а није их потресао ни брзи погодак-одговор Радамела Фалкао на другој стани у 22. минуту.

Тигар је вечерас први пут био стартер после паузе због повреде, али није могао ништа да помогне сиграчима сем тим једним голом. Нису се прославили ни новопридошлице Фабрегас (Челси) је био криминалан, као и леви бек Бало Туре (Лил), док Рус Головин не може да се препозна.

Стразбур је са играчем више био суров. У другом полувремену мрежу несрећног швајцарског голмана Бенаља погодили су Сисоко, још једном Ахорке и на крају у надокнади Фофана за коначних и великих 5:1.

Заслужено, Стразбур је овом победом узлетео ка сјајном четвртом месту на табели, а треба истаћи и да је капитен овог тима и српски интернационалац Стефан Митровић добио директан црвени картон у 69. минуту због грубог прекршаја.

Монако после новог пораза остаје на претпоследњем месту и смеши му се селидба у нижи ранг.

ФРАНЦУСКА 1 - 21. коло