FRA: Anriju puca glava, nova bruka skupocenog Monaka!

I petarda Strazbura! Kneževi demolirani i poniženi u Monte Karlu - 5:1!

Fudbal 20.01.2019 | 11:45
Novi vikend, nova noćna mora za Monako i Tijerija Anrija. Nikako da se Kneževi pomere s mrtve tačke, da krenu napred ka opstanku u Ligi 1, a što je najgore ni zimska pojačanja ne mogu da donesu nikakav kvalitet ovom timu.

Večeras nova blamaža za tim iz Montre Karla i to na svom terenu gde ih je Strazbur isprašio i savladao sa čak 5:1. Neverovatno. Kao da su Kneževi na teren izašli s petlićima, a ne sa profesionalnim fudbalerima, pa sve to, plus konačan rezultat daju jedan pravi pravi horor za sve navijače Monaka.

Kako je počela utakmica moglo je da se nasluti u kom smeru ide ovaj meč. Novajlija iz Šalkea Naldoodmah je "iz svlačionice" zaradio crveni karton u sedmom minutu, a Strazbur je taj poklon znao da iskoristi. Preko Ahorkea i Tomasona za samo pet minuta gosti su stigli do vođstva od 2:0, a nije ih potresao ni brzi pogodak-odgovor Radamela Falkao na drugoj stani u 22. minutu.

Tigar je večeras prvi put bio starter posle pauze zbog povrede, ali nije mogao ništa da pomogne sigračima sem tim jednim golom. Nisu se proslavili ni novopridošlice Fabregas (Čelsi) je bio kriminalan, kao i levi bek Balo Ture (Lil), dok Rus Golovin ne može da se prepozna.

Strazbur je sa igračem više bio surov. U drugom poluvremenu mrežu nesrećnog švajcarskog golmana Benalja pogodili su Sisoko, još jednom Ahorke i na kraju u nadoknadi Fofana za konačnih i velikih 5:1.

Zasluženo, Strazbur je ovom pobedom uzleteo ka sjajnom četvrtom mestu na tabeli, a treba istaći i da je kapiten ovog tima i srpski internacionalac Stefan Mitrović dobio direktan crveni karton u 69. minutu zbog grubog prekršaja.

Monako posle novog poraza ostaje na pretposlednjem mestu i smeši mu se selidba u niži rang.

FRANCUSKA 1 - 21. kolo