ХОЛ: Фајенорд се распао у Цволеу!

Не помаже ни мајстор Ван Перси! Леп гол капитена недовољан за бод.

Фудбал 20.01.2019 | 11:30
Опет криза у Ротердаму и опет проблеми. Безбедна је екипа Ђованија ван Брнокхорста на трећем месту Ередивизије са седам бодова више у односу на четвртопласирани АЗ Алкимар, али лош низ резултата никога не чини задовољним, посебно не шефове.

Фајенорд се распао и вечерас у другом полувремену на гостовању у Цволеу где је поражен са 3:1. Ово је већ трећа утакмица без тријумфа за фудбалере у пола бело, пола црвеним дресовима, па ће наредних дана бити занимљиво на Тигању пошто се и тренеру усијала столица.

Некако пристојно је изгледао великан смо у првих 45 минута, а иако је губио од 30. погтоком Ван Полена, живот гостима је удахнуо Робин Ван Перси фактички одмах чим се кренуло с центра. Феноменално је капитен гостију извео слободан ударац и левицом матирао голмана домаћег тима.

Међутим, одбрана Фајенорда се потпуно распала у наставку. Цволе је заиграо лепо, а после кисева у последњој линије великана, Ван Кој и Намли су донели домаћину велику предност од два гола разлике.

Успео је гостујући тим у 95. минуту да постигне још један гол, преко Торнстре, али је он оправдано поништен због офсајда.

ХОЛАНДИЈА 1 - 18. коло