HOL: Fajenord se raspao u Cvoleu!

Ne pomaže ni majstor Van Persi! Lep gol kapitena nedovoljan za bod.

Fudbal 20.01.2019 | 11:30
Opet kriza u Roterdamu i opet problemi. Bezbedna je ekipa Đovanija van Brnokhorsta na trećem mestu Eredivizije sa sedam bodova više u odnosu na četvrtoplasirani AZ Alkimar, ali loš niz rezultata nikoga ne čini zadovoljnim, posebno ne šefove.

Fajenord se raspao i večeras u drugom poluvremenu na gostovanju u Cvoleu gde je poražen sa 3:1. Ovo je već treća utakmica bez trijumfa za fudbalere u pola belo, pola crvenim dresovima, pa će narednih dana biti zanimljivo na Tiganju pošto se i treneru usijala stolica.

Nekako pristojno je izgledao velikan smo u prvih 45 minuta, a iako je gubio od 30. pogtokom Van Polena, život gostima je udahnuo Robin Van Persi faktički odmah čim se krenulo s centra. Fenomenalno je kapiten gostiju izveo slobodan udarac i levicom matirao golmana domaćeg tima.

Međutim, odbrana Fajenorda se potpuno raspala u nastavku. Cvole je zaigrao lepo, a posle kiseva u poslednjoj linije velikana, Van Koj i Namli su doneli domaćinu veliku prednost od dva gola razlike.

Uspeo je gostujući tim u 95. minutu da postigne još jedan gol, preko Tornstre, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

HOLANDIJA 1 - 18. kolo