ПОР: Нани као некад, било је и волеја!

Спортинг сигуран против Мореиренсеа – 2:1.

Фудбал 19.01.2019 | 21:42
Као што се и очекивало Спортинг је оправдао улогу фаворита против Мореиренсеа. Далеко су Лавови и даље од врха, али значиће им данашњи тријумф (2:1) највише на плану самопоуздања.

Одличан почетак Спортинга исписао је има победника. Некдашњи фудбалер Манчестер Јунајтеда Нани постигао је гол као некада. Играо се трећи минут у Лисабону када је сјајни крилни фудбалер одл,ично скочио после корнера и главом затресао мрежу гостију.

Лавови су се питали о свему на данашњем сусрету. Били су врло офанзивни и атакртивни. Дуплирали су предност после дуге акције током које је бомбардован гол Мореиренсеа. Вендел је захватио страшан волеј са 16 метара, голман гостију је некако успео да се одбрани. Међутим,на лопту је натрчао Бруно Фернендеш и постигао гол.

Мореиренсе није желео да се преда, поентирали су гости врло брзо после одличне колективне акције. Али било је то све од Мореиренсеа.

Немања Гудељ је играо свих 90 минута за Спортинг и добио жути картон. Радослав Петровић је ушао у игру четири минута пре краја.

ПОРТУГАЛ 1 - 18. КОЛО: