POR: Nani kao nekad, bilo je i voleja!

Sporting siguran protiv Moreirensea – 2:1.

Fudbal 19.01.2019 | 21:42
Kao što se i očekivalo Sporting je opravdao ulogu favorita protiv Moreirensea. Daleko su Lavovi i dalje od vrha, ali značiće im današnji trijumf (2:1) najviše na planu samopouzdanja.

Odličan početak Sportinga ispisao je ima pobednika. Nekdašnji fudbaler Mančester Junajteda Nani postigao je gol kao nekada. Igrao se treći minut u Lisabonu kada je sjajni krilni fudbaler odl,ično skočio posle kornera i glavom zatresao mrežu gostiju.

Lavovi su se pitali o svemu na današnjem susretu. Bili su vrlo ofanzivni i atakrtivni. Duplirali su prednost posle duge akcije tokom koje je bombardovan gol Moreirensea. Vendel je zahvatio strašan volej sa 16 metara, golman gostiju je nekako uspeo da se odbrani. Međutim,na loptu je natrčao Bruno Fernendeš i postigao gol.

Moreirense nije želeo da se preda, poentirali su gosti vrlo brzo posle odlične kolektivne akcije. Ali bilo je to sve od Moreirensea.

Nemanja Gudelj je igrao svih 90 minuta za Sporting i dobio žuti karton. Radoslav Petrović je ušao u igru četiri minuta pre kraja.

PORTUGAL 1 - 18. KOLO: