ФМП није намучио Звезду - 16. заредом!

Звезда лако са ФМП за савршен скор у АБА лиги! Кошаркаши Црвене звезде победили су ФМП са 79:62 у 16. колу АБА лиге.  Црвено-бели су већ на полувремену имали огромну предност, ФМП је пружио добар отпор у трећој деоници, али то је било све од њих у овом мечу.  Звездина рутина као загревање за Валенсију.  ФМП лак залогај - 79:62.

Кошарка 19.01.2019 | 21:07
Изабраници Милана Томића остварили су и шеснаесту победу у исто толико мечева у регионалном кошаркашком такмичењу.

Питање победника није се постављало од старта меча јер је Звезда заиграла добро у одбрани, ФМП није могао ништа да погоди и предност је само расла.

Током друге деонице црвено-бели су само одржавали предност, а клуб из Железника се константно мучио у нападу. На полувремену су имали само 24 одсто шут из игре, а Звезда је водила 40:21.

ФМП је показао знаке живота у трећој четвртини, погодили су неке шутеве споља, пре свега Јеремић, али није то дуго трајало. Звезда је имала одговор и разлика није падала испод десет поена.

У последњој четвртини црвено-бели су само одрадили посао до краја и после 40 минута игре заслужено славили -

Најефикаснији у победничком саставу био је Огњен Добрић са 14, Џо Регленд је убацио 12, док је Цирбес постигао 11 поена. Госте је предводио Марзет Вашингтон и Младен Јеремић са 11 поена.

Кошаркаши Црвене звезде мтс вратили су се после две недеље у халу "Александар Николић" и забележили рутинску победу против ФМП-а.

У не тако спектакуларној утакмици, у којој смо видели велики број изгубљених лопти (34), шампион Србије је наставио победнички низ на Јадрану и продужио га на 16 утакмица, пошто "пантери" нису успели да пруже озбиљнији отпор, упркос веома доброј трећој четвртини.

У последњој деоници "гас" су додали Берон и Фаје, Добрић је у финишу преузео "титулу" најбољег стрелца меча (14), а његовом сјајном блокадом одбијен је последњи прикључак гостију.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФМП 79:62 (18:9, 22:12, 16:23, 23:18)

Већ у првој четвртини било је јасно да ће тиму из Железника бити потребно време да се навикне на "живот" без најбољег играча Драгана Апића, који је отишао у Локомотиву, па је без његове игре под кошем било немогуће да се носе са снагом Мајка Цирбеса и Мајкла Оџа, док их истовремено није служио шут.

Тек у финишу меча су поправили проценте шута за два поена који је све време био испод 40%, док их ни онај за три поена није служио у првом полувремену.

Експресно су "повукли" Берон и Регленд, добру "ролу" имао је и Марко Кешељ тако да је разлика убрзо постала двоцифрена, па је Црвена звезда на паузу отишла с лагодних 40:21, што је можда и опустило играче Милана Томића.

У трећој деоници пробудио се Јеремић с три узастопне тројке (11 поена), није било потребног ритма у игри Звезде, тако да је ФМП пред крај треће четвртине разлику спустио на једноцифрену.

Тројке Ненадића и Добрића поново су предност вратили на старо, а момак из Книна је спектакуларном блокадом у контри подигао публику на ноге, односно своју екипу "усправио" да лагано приведе меч крају.

Поред њега, који је имао 14 поена, двоцифрени су били још Регленд (12) и Цирбес (11), док су добре партије пружили и Симанић (9) и Кешељ (8).

Од играча који су били на паркету, само се Човић није уписао у стрелце.

С друге стране код ФМП-а само су Јеремић и Марзет били двоцифрени са по 11 поена.