АБА: Драма у Словенији и важна побједа Игокее!

Важна победа Игокее у борби за опстанак! Кошаркаши Игокее победили су на гостовању Крку резултатом 71:69, у првом мечу 16. кола АБА лиге.  Екипа Драгана Николића у последњим тренуцима направила значајан "брејк" у борби за опстанак.  Јошило од хероја до трагичара за 15 секунди, Игокеа закуцала Крку за дно АБА лиге! Крилни кошаркаш екипе из Новог Места био најбољи актер утакмице са 27 постигнутих поена, али је у самом финишу изгубио лопту и практично поклонио славље гостима - 69:71.

Кошарка 18.01.2019 | 20:10
Гости из Александровца до шестог тријумфа у сезони дошли су кошем Ђорђа Милошевића на 17 секунди до краја меча.

Крка преко Јошила није успела да дође до тријумфа, пошто је крилни кошаркаш промашио тројку за победу.

Најефикаснији у победничком саставу био је Милошевић са 16 поена, 14 је убацио Сава Лешић док су двоцифрени још били Илић (11п) и Луковић (10п).

У домаћем тиму бриљирао је Јошило са 27 поена и 10 скокова, док је Доминик Мавра постигао 15.

Крка сада има скор од четири победе и 12. пораза, док је Игокее на 6/10.

Пропустила је Игокеа две "меч лопте" да у прошлом колу нанесе Црвеној звезди мтс први пораз, а овог петка је те промашаје надокнадила.

На гостовању Крки у Новом Месту, екипа Драгана Николића одиграла је још један узбудљив дуел и завршила га у своју корист, смиреним реакцијама у последњем минуту:

Крка - Игокеа 69:71 (20:18, 12:20, 20:13, 17:20)

Иако је домаћин поготком свог новог плејмејкера Доминика Мавре стекао предност на почетку минута одлуке (69:67), Данило Анђушић је 27 секунди пре краја изједначио слободним бацањима (69:69) и сачувао мир "игосима".

Уследио је тајм-аут, па велики кикс најбољег играча утакмице, Марка Јошила!

Стрелац 27 поена преносио је лопту под снажним притиском Вука Радивојевића, који га је усмерио ка спремном Ђорђу Милошевићу (на слици), а он је украо лопту и положио је у обруч о таблу, за коначних 69:71.

Јошило је одмах покушао да се искупи и да заврши свој ефикасан наступ тројком за победу, али је две секунде пре краја био непрецизан, па је Сава Лешић ухватио лопту, изнудио неспортски фаул и ту је био крај.

Игокеа је тако остварила важну победу у борби за опстанак, одмакавши две победе Крки, која ће остати "фењераш" табеле.

Марко Јошило је крочио пут Крки ка веома важном слављу у директном обрачуну са претпоследњом Игокеом, али је онда прокоцкао све што је градио 39 минута. Иако је меч окончао са 27 постигнутих поена и 10 скокова, у последњим тренуцима утакмице је практично поклонио победу противнику - 69:71.

Рођени Чачанин је 21 секунду пре краја и резултату 69:69 испустио лопту, која је пала у руке Ђорђу Милошевићу, а овај је експресно постигао одлучујуће поене за екипу из Александровца. Шест секунди пре краја Јошило је промашио и тројку за преокрет, па су гости одржали предност до краја меча.

Јошило је једном од најбољих партија у каријери практично сам носио састав из Новог Места. Да је имао још неког расположеног саиграча можда му и не би пала концетрација у винишу, овако меч ће бити упамћен по том кобном пасу из финиша меча.

Током утакмице је виђено доста осцилација, Крка је водила у првој четвртини, а Игокеа у другој, док су кроз последње две виђени бројни преокрети. Тас на ваги је на крају прешао на страну Александровчана, који су стигли до шестог славља у сезони.

Јунак победе гостију Ђорђе Милошевић био је уједно и најефикаснији играч Игокее са 16 постигнутих поена, док је два мање убацио Сава Лешић. Далибор Илић је убацио 11. Код домаћина је двоцифрен био још самоЈуре Лалић са 10 постигнутих поена.

Крка: Маринели, Шкедељ, Осолник, Братож 4 (0/6 за три, 6 ас), Цинац 7, Ђапа, Фифолт, Балажич, Јошило 27 (3/6 за три, 10 ск), Лалић 10, Лапорник 6, Мавра 15.

Игокеа: Талић, Лешић 14, Адамовић 7 (5 ас), Јанковић, Милошевић 16 (3/6 за три), Џерет, Радивојевић 5 (1/5 за три), Лафајет, Илић 11, Анђушић 4, Рикић 4, Луковић 10.

Будућност - Цедевита 18.00

Табела: Звезда 15-0, Цедевита 11-4, Будућност 10-5, Партизан 9-6, Мега 8-7, ФМП 6-9, Морнар 6-9, Цибона 6-9, Игокеа 6-10, Олимпија 5-10, Задар 5-10, Крка 4-12.

Извор: Б92/мондо.рс/моззартспорт