ABA: Drama u Sloveniji i važna pobjeda Igokee!

Važna pobeda Igokee u borbi za opstanak! Košarkaši Igokee pobedili su na gostovanju Krku rezultatom 71:69, u prvom meču 16. kola ABA lige.  Ekipa Dragana Nikolića u poslednjim trenucima napravila značajan "brejk" u borbi za opstanak.  Jošilo od heroja do tragičara za 15 sekundi, Igokea zakucala Krku za dno ABA lige! Krilni košarkaš ekipe iz Novog Mesta bio najbolji akter utakmice sa 27 postignutih poena, ali je u samom finišu izgubio loptu i praktično poklonio slavlje gostima - 69:71.

Košarka 18.01.2019 | 20:10
Gosti iz Aleksandrovca do šestog trijumfa u sezoni došli su košem Đorđa Miloševića na 17 sekundi do kraja meča.

Krka preko Jošila nije uspela da dođe do trijumfa, pošto je krilni košarkaš promašio trojku za pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Milošević sa 16 poena, 14 je ubacio Sava Lešić dok su dvocifreni još bili Ilić (11p) i Luković (10p).

U domaćem timu briljirao je Jošilo sa 27 poena i 10 skokova, dok je Dominik Mavra postigao 15.

Krka sada ima skor od četiri pobede i 12. poraza, dok je Igokee na 6/10.

Propustila je Igokea dve "meč lopte" da u prošlom kolu nanese Crvenoj zvezdi mts prvi poraz, a ovog petka je te promašaje nadoknadila.

Na gostovanju Krki u Novom Mestu, ekipa Dragana Nikolića odigrala je još jedan uzbudljiv duel i završila ga u svoju korist, smirenim reakcijama u poslednjem minutu:

Krka - Igokea 69:71 (20:18, 12:20, 20:13, 17:20)

Iako je domaćin pogotkom svog novog plejmejkera Dominika Mavre stekao prednost na početku minuta odluke (69:67), Danilo Anđušić je 27 sekundi pre kraja izjednačio slobodnim bacanjima (69:69) i sačuvao mir "igosima".

Usledio je tajm-aut, pa veliki kiks najboljeg igrača utakmice, Marka Jošila!

Strelac 27 poena prenosio je loptu pod snažnim pritiskom Vuka Radivojevića, koji ga je usmerio ka spremnom Đorđu Miloševiću (na slici), a on je ukrao loptu i položio je u obruč o tablu, za konačnih 69:71.

Jošilo je odmah pokušao da se iskupi i da završi svoj efikasan nastup trojkom za pobedu, ali je dve sekunde pre kraja bio neprecizan, pa je Sava Lešić uhvatio loptu, iznudio nesportski faul i tu je bio kraj.

Igokea je tako ostvarila važnu pobedu u borbi za opstanak, odmakavši dve pobede Krki, koja će ostati "fenjeraš" tabele.

Marko Jošilo je kročio put Krki ka veoma važnom slavlju u direktnom obračunu sa pretposlednjom Igokeom, ali je onda prokockao sve što je gradio 39 minuta. Iako je meč okončao sa 27 postignutih poena i 10 skokova, u poslednjim trenucima utakmice je praktično poklonio pobedu protivniku - 69:71.

Rođeni Čačanin je 21 sekundu pre kraja i rezultatu 69:69 ispustio loptu, koja je pala u ruke Đorđu Miloševiću, a ovaj je ekspresno postigao odlučujuće poene za ekipu iz Aleksandrovca. Šest sekundi pre kraja Jošilo je promašio i trojku za preokret, pa su gosti održali prednost do kraja meča.

Jošilo je jednom od najboljih partija u karijeri praktično sam nosio sastav iz Novog Mesta. Da je imao još nekog raspoloženog saigrača možda mu i ne bi pala koncetracija u vinišu, ovako meč će biti upamćen po tom kobnom pasu iz finiša meča.

Tokom utakmice je viđeno dosta oscilacija, Krka je vodila u prvoj četvrtini, a Igokea u drugoj, dok su kroz poslednje dve viđeni brojni preokreti. Tas na vagi je na kraju prešao na stranu Aleksandrovčana, koji su stigli do šestog slavlja u sezoni.

Junak pobede gostiju Đorđe Milošević bio je ujedno i najefikasniji igrač Igokee sa 16 postignutih poena, dok je dva manje ubacio Sava Lešić. Dalibor Ilić je ubacio 11. Kod domaćina je dvocifren bio još samoJure Lalić sa 10 postignutih poena.

Krka: Marineli, Škedelj, Osolnik, Bratož 4 (0/6 za tri, 6 as), Cinac 7, Đapa, Fifolt, Balažič, Jošilo 27 (3/6 za tri, 10 sk), Lalić 10, Lapornik 6, Mavra 15.

Igokea: Talić, Lešić 14, Adamović 7 (5 as), Janković, Milošević 16 (3/6 za tri), Džeret, Radivojević 5 (1/5 za tri), Lafajet, Ilić 11, Anđušić 4, Rikić 4, Luković 10.

Budućnost - Cedevita 18.00

Tabela: Zvezda 15-0, Cedevita 11-4, Budućnost 10-5, Partizan 9-6, Mega 8-7, FMP 6-9, Mornar 6-9, Cibona 6-9, Igokea 6-10, Olimpija 5-10, Zadar 5-10, Krka 4-12.

Izvor: B92/mondo.rs/mozzartsport