Док на клупи за резерве "троши" последњу сезону 9,5 милиона долара "тешког" уговора са Клиперсима, наш центар не пропушта прилику да се добро забави.

Кошарка 16.01.2019 | 22:45
Фоторепортери и камермани ову сцену нису желели да пропусте!

Лепо расположен и насмејан, Бобан Марјановић безбрижно се јутрос возао "квадом" ходницима "Стејплс центра" и, са својих 222 центиметара висине, изазвао бројне реакције НБА фанова на друштвеним мрежама.

Популарни Боби, који је харизмом одавно освојио симпатије навијача широм САД, потом поново није улазио у игру у утакмици коју су Лос Анђелес Клиперси изгубили од Њу Орлеанс Пеликанса резултатом 117:121, али судећи према његовом расположењу делује да се навикао на чудан третман који има код тренера Дока Риверса.

Боби је ове сезоне провео на паркету укупно 322 минута, што значи да Клиперси његов минут у игри плаћају 29.474 долара!

Он га је од Нове године уводио у игру два пута на седам мечева, у којима су Клиперси забележили пораз, три победе, па још три пораза у низу. Марјановић је играо пет минута на премијери у 2019, која је у сред Ел-Еја припала Филаделфија Севентисиксерсима 114:119, а потом и шест минута у Денверу, где су Нагетси отворили актуелну серију пораза Клиперса резултатом 121:111.

Боби се на те две утакмице није уписао у стрелце, па му је децембарски просек од 7 поена и 3,8 скокова за 10,8 минута у просеку пао на симболична 2 скока за 5,5 минута у игри.

За разлику од Милоша Теодосића, који се већ неко време не појављује у униформи Клиперса, Марјановић је редован на утакмицама, али не и на паркету. Дуел са Пеликансима, чији је центар Ентони Дејвис постигао 46 поена уз 16 скокова, четири асистенције и три украдене лопте, био је 14. у ком Марјановић није учествовао ове сезоне.

Клиперси су одиграли 30 утакмица и са скором 24-19 налазе се на шестом месту Западне конференције, са победом више од градских ривала, Лејкерса, који су први "испод" црте за плеј-оф.

"ТРОШИ" ПОСЛЕДЊУ СЕЗОНУ: ЕВРОПА?

Марјановић у четвртој НБА сезони у каријери "троши" последњу сезону уговора потписаног са Детроит Пистонсима на лето 2016. године, према ком му ове сезоне следује 9.490.740 долара. Он ће наредног јула постати слободан агент, а наредног августа напунити 31 годину.

Остаје да видимо да ли ће рођендан прославити потписивањем новог НБА уговора или повратком у Европу, где свакако не би имао статус са каквим се борио практично од првог дана у САД, када му је тренер Сан Антонио Спарса, Грег Попович, понудио једногодишњи уговор вредан 1.200.000 долара.

Солидну "руки" сезону, члан идеалне петорке Евролиге 2014/15 "наплатио" је трогодишњим уговором са Детроитом, према ком је добио 20.992.000 "разлога" да не брине много за споредну улогу у најјачој лиги света.