Dok na klupi za rezerve "troši" poslednju sezonu 9,5 miliona dolara "teškog" ugovora sa Klipersima, naš centar ne propušta priliku da se dobro zabavi.

Košarka 16.01.2019 | 22:45
Fotoreporteri i kamermani ovu scenu nisu želeli da propuste!

Lepo raspoložen i nasmejan, Boban Marjanović bezbrižno se jutros vozao "kvadom" hodnicima "Stejpls centra" i, sa svojih 222 centimetara visine, izazvao brojne reakcije NBA fanova na društvenim mrežama.

Popularni Bobi, koji je harizmom odavno osvojio simpatije navijača širom SAD, potom ponovo nije ulazio u igru u utakmici koju su Los Anđeles Klipersi izgubili od Nju Orleans Pelikansa rezultatom 117:121, ali sudeći prema njegovom raspoloženju deluje da se navikao na čudan tretman koji ima kod trenera Doka Riversa.

Bobi je ove sezone proveo na parketu ukupno 322 minuta, što znači da Klipersi njegov minut u igri plaćaju 29.474 dolara!

On ga je od Nove godine uvodio u igru dva puta na sedam mečeva, u kojima su Klipersi zabeležili poraz, tri pobede, pa još tri poraza u nizu. Marjanović je igrao pet minuta na premijeri u 2019, koja je u sred El-Eja pripala Filadelfija Seventisiksersima 114:119, a potom i šest minuta u Denveru, gde su Nagetsi otvorili aktuelnu seriju poraza Klipersa rezultatom 121:111.

Bobi se na te dve utakmice nije upisao u strelce, pa mu je decembarski prosek od 7 poena i 3,8 skokova za 10,8 minuta u proseku pao na simbolična 2 skoka za 5,5 minuta u igri.

Za razliku od Miloša Teodosića, koji se već neko vreme ne pojavljuje u uniformi Klipersa, Marjanović je redovan na utakmicama, ali ne i na parketu. Duel sa Pelikansima, čiji je centar Entoni Dejvis postigao 46 poena uz 16 skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte, bio je 14. u kom Marjanović nije učestvovao ove sezone.

Klipersi su odigrali 30 utakmica i sa skorom 24-19 nalaze se na šestom mestu Zapadne konferencije, sa pobedom više od gradskih rivala, Lejkersa, koji su prvi "ispod" crte za plej-of.

"TROŠI" POSLEDNJU SEZONU: EVROPA?

Marjanović u četvrtoj NBA sezoni u karijeri "troši" poslednju sezonu ugovora potpisanog sa Detroit Pistonsima na leto 2016. godine, prema kom mu ove sezone sleduje 9.490.740 dolara. On će narednog jula postati slobodan agent, a narednog avgusta napuniti 31 godinu.

Ostaje da vidimo da li će rođendan proslaviti potpisivanjem novog NBA ugovora ili povratkom u Evropu, gde svakako ne bi imao status sa kakvim se borio praktično od prvog dana u SAD, kada mu je trener San Antonio Sparsa, Greg Popovič, ponudio jednogodišnji ugovor vredan 1.200.000 dolara.

Solidnu "ruki" sezonu, član idealne petorke Evrolige 2014/15 "naplatio" je trogodišnjim ugovorom sa Detroitom, prema kom je dobio 20.992.000 "razloga" da ne brine mnogo za sporednu ulogu u najjačoj ligi sveta.