ПЛ: Вилијан се обрукао, па искупио!

Најкритикованији играч Челсија прво заслужио звиждуке због срамног промашаја, а потом аплаузе због дивног гола.  Вилијан евроголом донео победу Челсију.  Фудбалери Челсија победили су данас Њукасл са 2:1, у 22. колу Премијер лиге.

Фудбал 13.01.2019 | 09:30
Стрелци у Лондону за победнички тим били су Педро Родригес у деветом и Вилијан у 57. минуту.

Гол за Њукасл у 40. минуту је дао Кјеран Кларк.

Челси је четврти на табели енглеског првенства са 47 бодова, док је Њукасл са 18 на 18. месту.

Успаванка на "Бриџу" која ће више обрадовати навијаче Челсија!

Фудбалери Мауриција Сарија славили су против Њукасла 2:1 (1:1) и тако у потпуности искористили данашњи кикс Арсенала против Вест Хема, за останак на четвртом месту које води у Лигу шампиона, али сада са шест бодова више у односу на "тобџије".

Типично за "свраке" Рафаела Бенитеза, његова екипа је стигла у госте с намером да одбрани гол без много аспирација ка одласку на противникову трећину терена, али је невероватан дубински пас Давида Луиза, који је у гол сигурном реализацијом претворио Педро у 9. минуту, натерао Њукасл да помало и промени и план утакмице.

Стога су у последњих десетак минута првог полувремена "стисли" Челси и заслужено дошли до гола после прекида у 40. минуту када је Киран Кларк надвисио Ридигера и Луиза.

Одмах потом се Вилијан обрукао у ситуацији "један на један" са голманом Дубравком када је шутирао поред гола, али се феноменалном "кифлом" искоса с десне стране у 57. минуту, колико-толико искупио за врло лоше партије у последње време.

Била је то већ ДЕСЕТА асистенција Едена Азара ове сезоне у Премијер лиги, а тек трећи погодак Вилијана у истом такмичењу, први још од октобра...

Ових дана спомиње се и то да би Барселона поново могла да га "нападне" током зимског прелазног рока и да су спремни да у супротном смеру пошаљу Малколма, који је стигао из Бордоа и није се снашао до сада на "Ноу Кампу", али је Сари апострофирао да му је Вилијан и те како важан.