PL: Vilijan se obrukao, pa iskupio!

Najkritikovaniji igrač Čelsija prvo zaslužio zvižduke zbog sramnog promašaja, a potom aplauze zbog divnog gola.  Vilijan evrogolom doneo pobedu Čelsiju.  Fudbaleri Čelsija pobedili su danas Njukasl sa 2:1, u 22. kolu Premijer lige.

Fudbal 13.01.2019 | 09:30
Strelci u Londonu za pobednički tim bili su Pedro Rodriges u devetom i Vilijan u 57. minutu.

Gol za Njukasl u 40. minutu je dao Kjeran Klark.

Čelsi je četvrti na tabeli engleskog prvenstva sa 47 bodova, dok je Njukasl sa 18 na 18. mestu.

Uspavanka na "Bridžu" koja će više obradovati navijače Čelsija!

Fudbaleri Mauricija Sarija slavili su protiv Njukasla 2:1 (1:1) i tako u potpunosti iskoristili današnji kiks Arsenala protiv Vest Hema, za ostanak na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona, ali sada sa šest bodova više u odnosu na "tobdžije".

Tipično za "svrake" Rafaela Beniteza, njegova ekipa je stigla u goste s namerom da odbrani gol bez mnogo aspiracija ka odlasku na protivnikovu trećinu terena, ali je neverovatan dubinski pas Davida Luiza, koji je u gol sigurnom realizacijom pretvorio Pedro u 9. minutu, naterao Njukasl da pomalo i promeni i plan utakmice.

Stoga su u poslednjih desetak minuta prvog poluvremena "stisli" Čelsi i zasluženo došli do gola posle prekida u 40. minutu kada je Kiran Klark nadvisio Ridigera i Luiza.

Odmah potom se Vilijan obrukao u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom Dubravkom kada je šutirao pored gola, ali se fenomenalnom "kiflom" iskosa s desne strane u 57. minutu, koliko-toliko iskupio za vrlo loše partije u poslednje vreme.

Bila je to već DESETA asistencija Edena Azara ove sezone u Premijer ligi, a tek treći pogodak Vilijana u istom takmičenju, prvi još od oktobra...

Ovih dana spominje se i to da bi Barselona ponovo mogla da ga "napadne" tokom zimskog prelaznog roka i da su spremni da u suprotnom smeru pošalju Malkolma, koji je stigao iz Bordoa i nije se snašao do sada na "Nou Kampu", ali je Sari apostrofirao da mu je Vilijan i te kako važan.