Партизан убједљив против Крке, "двоцифрен" и Пецарски!

Сурова освета – Партизан са +32 испратио Крку у Словенију! Кошаркаши Партизана победили су Крку са 87:55, у 15. колу АБА лиге.

Кошарка 12.01.2019 | 23:01
Црно-бели између две јаке европске утакмице дочекали "фењераша" АБА лиге и победили га са 32 поена разлике.

Изабраници Андрее Тринкијерија остварили су трећи тријумф заредом у регионалном такмичењу и реванширали су се Крки за пораз у првом делу такмичења.

Црно-беле до победе предводио је Маркус Пејџ са 17 поена, Алексеј Николић је убацио 15, док је Си меч завршио са 13.

Најефикаснији у пораженом саставу био је Лука Лапорник са 13 поена, док је Јошило убацио девет.

Утакмица је отворена у веома спором ритму, екипе су се смењивале у предности, међутим Партизан је на сјајан начин завршио четвртину и створио лепу залиху поена (20:11).

Током друге деонице црно-бели су наставили са добром одбраном, имали су и максималних +15, али супротно од прве, сада су веома лоше завршили деоницу.

Крка је направила мини серију и успела да дође до једноцифреног заостатка пред петнаестоминутну паузу (39:30).

У трећој четвртини решено је питање победника. Крка је изгубила чак девет лопти у десетом минута и када тако играте неминован је пораз. Партизан је искористио и последњи период игре дочекао +20.

Меч је практично био решен и црно-бели су у последњој деоници само повећали предност и на крају заслужено славили. Рутинска победа екипе Андрее Тринкијерија, укупно девета ове сезоне.

Кошаркаши Партизана забележили су нову, трећу узастопну победу у мечевима АБА лиге и Еврокупа на домаћем терену.

После срећно освојених бодова против Морнара (75:73) и много боље партије против Албе (78:66), црно-бели су у дуелу са последњепласираним тимом регионалног такмичења показали колико су се "уозбиљили" под вођством Андрее Тринкијерија.

Било је "празног хода" у нападу, али одбрана је већим делом утакмице 15. кола била савршено утегнута и као последица је дошла најубедљивија победа ове сезоне.

Партизан (скор 9-6) - Крка (4-11) 87:55 (20:11, 19:19, 22:11, 26:14)!

Тиме су Тринкијеријеви пулени послали навијачима позивницу да у уторак напуне трибине и помогну им да се победом над Монаком приближе пласману у четвртфинале Еврокупа.

Што се тиче АБА лиге, црно-бели су на путу да се стабилизују у Топ 4 и ако Мега у недељу изгуби од Олимпије у Љубљани, Партизан ће први пут од почетка сезоне имати бодовну предност у односу на састав Дејана Милојевића.

Против Крке су Пејџ и екипа изнудили 23 изгубљене лопте, постигли много поена из контри, а лопта се добро кретала и у позиционом нападу, па су црно-бели из 30 шутева за три поена имали 13 погодака, за 43 одсто прецизности.

Максималних 36 разлике у последњем минуту је донео перспективни Марко Пецарски, за кога је Тринкијери пронашао прави меч да га разигра и подигне му самопоуздање.

Трофејни јуниор провео је на паркету 20 минута (капитен Величковић све време је седео на клупи) и готово изједначио свој укупни поентерски учинак из АБА лиге и Еврокупа 2018/19! На овој утакмици убацио је 10 поена, а претходно 11 поена на исто толико наступа у два такмичења.

У следећем колу Партизан 19. јануара гостује у Задру, па 26. јануара дочекује Мегу.

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић 5 (3укр), Пејџ 17 (шут за два 3/4, тројке 3/5, 5ск, 3ас, 2укр, индекс 24), Си 13 (тројке 3/5, 6ск), Маринковић 3, Величковић, Пецарски 10 (4ск, 2ас, 1укр, 1блк), Загорац 8 (3ск, 6ас), Ренфро 3 (5ск, 4ас), С. Јанковић 7, Лендејл 6 (4ск, 3ас), Гагић, Николић 15 (тројке 3/4).

КРКА: Јанчар 2, Шкедељ 4 (3ас), Осолник, Братож 5 (6ск), Стипаничев 3, Ђапа 5, Фифолт 4, Балажич 8 (4ск), Јошило 9 (5ск, 5изг), Лалић 2 (6ск), Л. Лапорник 13 (3укр, 6изг).

Извор: Б92/мондо.рс