Partizan ubjedljiv protiv Krke, "dvocifren" i Pecarski!

Surova osveta – Partizan sa +32 ispratio Krku u Sloveniju! Košarkaši Partizana pobedili su Krku sa 87:55, u 15. kolu ABA lige.

Košarka 12.01.2019 | 23:01
Crno-beli između dve jake evropske utakmice dočekali "fenjeraša" ABA lige i pobedili ga sa 32 poena razlike.

Izabranici Andree Trinkijerija ostvarili su treći trijumf zaredom u regionalnom takmičenju i revanširali su se Krki za poraz u prvom delu takmičenja.

Crno-bele do pobede predvodio je Markus Pejdž sa 17 poena, Aleksej Nikolić je ubacio 15, dok je Si meč završio sa 13.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Luka Lapornik sa 13 poena, dok je Jošilo ubacio devet.

Utakmica je otvorena u veoma sporom ritmu, ekipe su se smenjivale u prednosti, međutim Partizan je na sjajan način završio četvrtinu i stvorio lepu zalihu poena (20:11).

Tokom druge deonice crno-beli su nastavili sa dobrom odbranom, imali su i maksimalnih +15, ali suprotno od prve, sada su veoma loše završili deonicu.

Krka je napravila mini seriju i uspela da dođe do jednocifrenog zaostatka pred petnaestominutnu pauzu (39:30).

U trećoj četvrtini rešeno je pitanje pobednika. Krka je izgubila čak devet lopti u desetom minuta i kada tako igrate neminovan je poraz. Partizan je iskoristio i poslednji period igre dočekao +20.

Meč je praktično bio rešen i crno-beli su u poslednjoj deonici samo povećali prednost i na kraju zasluženo slavili. Rutinska pobeda ekipe Andree Trinkijerija, ukupno deveta ove sezone.

Košarkaši Partizana zabeležili su novu, treću uzastopnu pobedu u mečevima ABA lige i Evrokupa na domaćem terenu.

Posle srećno osvojenih bodova protiv Mornara (75:73) i mnogo bolje partije protiv Albe (78:66), crno-beli su u duelu sa poslednjeplasiranim timom regionalnog takmičenja pokazali koliko su se "uozbiljili" pod vođstvom Andree Trinkijerija.

Bilo je "praznog hoda" u napadu, ali odbrana je većim delom utakmice 15. kola bila savršeno utegnuta i kao posledica je došla najubedljivija pobeda ove sezone.

Partizan (skor 9-6) - Krka (4-11) 87:55 (20:11, 19:19, 22:11, 26:14)!

Time su Trinkijerijevi puleni poslali navijačima pozivnicu da u utorak napune tribine i pomognu im da se pobedom nad Monakom približe plasmanu u četvrtfinale Evrokupa.

Što se tiče ABA lige, crno-beli su na putu da se stabilizuju u Top 4 i ako Mega u nedelju izgubi od Olimpije u Ljubljani, Partizan će prvi put od početka sezone imati bodovnu prednost u odnosu na sastav Dejana Milojevića.

Protiv Krke su Pejdž i ekipa iznudili 23 izgubljene lopte, postigli mnogo poena iz kontri, a lopta se dobro kretala i u pozicionom napadu, pa su crno-beli iz 30 šuteva za tri poena imali 13 pogodaka, za 43 odsto preciznosti.

Maksimalnih 36 razlike u poslednjem minutu je doneo perspektivni Marko Pecarski, za koga je Trinkijeri pronašao pravi meč da ga razigra i podigne mu samopouzdanje.

Trofejni junior proveo je na parketu 20 minuta (kapiten Veličković sve vreme je sedeo na klupi) i gotovo izjednačio svoj ukupni poenterski učinak iz ABA lige i Evrokupa 2018/19! Na ovoj utakmici ubacio je 10 poena, a prethodno 11 poena na isto toliko nastupa u dva takmičenja.

U sledećem kolu Partizan 19. januara gostuje u Zadru, pa 26. januara dočekuje Megu.

PARTIZAN: N. Janković 5 (3ukr), Pejdž 17 (šut za dva 3/4, trojke 3/5, 5sk, 3as, 2ukr, indeks 24), Si 13 (trojke 3/5, 6sk), Marinković 3, Veličković, Pecarski 10 (4sk, 2as, 1ukr, 1blk), Zagorac 8 (3sk, 6as), Renfro 3 (5sk, 4as), S. Janković 7, Lendejl 6 (4sk, 3as), Gagić, Nikolić 15 (trojke 3/4).

KRKA: Jančar 2, Škedelj 4 (3as), Osolnik, Bratož 5 (6sk), Stipaničev 3, Đapa 5, Fifolt 4, Balažič 8 (4sk), Jošilo 9 (5sk, 5izg), Lalić 2 (6sk), L. Lapornik 13 (3ukr, 6izg).

Izvor: B92/mondo.rs