ЕЛ: Јовић вратио Бајерн на прави пут!

Јовић одличан, Мицов у контраритму – Бајерн бољи од Арманија! Кошаркаши Бајерна из Минхена победили су Армани из Милана резултатом 93:87 у 18. колу Евролиге.  Баварци у Минхену савладали Армани.  ПАО пао у Барселони, победа Бајерна! Тим Светислава Пешића уписао 11. тријумф у Евролиги ове сезоне.

Кошарка 11.01.2019 | 23:11
Бајерн је преузео контролу над утакмицом током друге четвртине и није допуштао гостима да ни у једном тренутку до краја меча помисле да могу да озбиљније угрозе Баварце.

Предност тима из Минхена је износила и 14 поена у појединим тренуцима меча, а гости су најближи егалу били почетком треће деонице када су дошли на -4.

Од великог броја српских кошаркаша на овом мечу највише се истакао Стефан Јовић. Бивши плејмејкер Црвене звезде постигао је 14 поена уз по два скока и украдене лопте. Поред њега, Владимир Лучић постигао је седам, а Немања Дангубић два поена.

Најефикаснији били су Маода Ло и Нихад Ђедовић са 18, док је Петери Копонен меч завршио са 14 поена.

На другој страни истакао се Мајк Џејмс са 29 поена и пет асистенција. Артурас Гудаитис убацио је 18 поена и десет скокова, док је Владимир Мицов имао седам поена уз шут за три поена од 0/7. Немања Недовић није играо.

Басконија је декласирала Гран Канарију на домаћем терену. Они су остварили победу од 83:66, иако није изгледало да ће домаћин доћи до тако лаке победе.

Гости са Канарских острва имали су предност од три поена на полувремену, али су у наредних 20 минута постигли само 24 поена и забележили веома убедљив пораз.

Бољи од осталих код Басконије били су Марселињо Уертас са 24 и Венсан Поарије са 20 поена. Илмане Диоп је додао 13, уз дабл-дабл од десет скокова.

Три играча била су двоцифрена код Гранке, Ондреј Балвин је имао 16, Јулис Баес 12, а Маркус Ериксон 11 поена.

После два узастопна пораза кошаркаши Бајерна уписали су победу. Минхенски клуб је на свом терену савладао милански Армани са 93:87 у утакмици 18. кола Евролиге.

Домаћин је водио малтене токо целе утакмице, али је питање победника дефинитивно решено тек у последњих неколико минута у пенал завршници у којој су Баварци били мирне руке.

Стефан Јовић је одиграо врло добро и забележио 14 поена, Владимир Лучић постигао је седам, а Немања Дангубић два поена. Најефикаснији у тиму Дејана Радоњића био је Нихад Ђедовић са 18 поена.

Мајк Џејмс је са 29 поена био убедљиво најбољи стрелац Арманија, а Владимир Мицов меч је завршио са пет поена.

Кошаркаши Басконије наставили су борбу за место у плеј-офу Евролиге, пошто су у шпанском дербију убедљиво победили Гран Канарију са 83:66.

Марселињо Уертас предводио је екипу из Виторије са 24 поена, један мање постигао је Венсан Поарије, док је Илимане Диоп имао дабл дабл учинак од 13 поена и десет скокова.

Ондреј Балвин је постигао 16 поена за Гран Канарију, Еулис Баез је додао на то још 12, а Маркус Ериксонубацио је 11. Екипи са Канарских Острва ово је био трећи узастопни пораз.

Барселона је савладала екипу Панатинаикоса резултатом 79:68 (17:13, 20:23, 19:16, 22:16), у 18. колу Евролиге.

Тим Светислава Пешића тако је стигао до 11. тријумфа ове сезоне, док је Панатинаикосу то био 10. пораз.

У редовима Каталонаца истакао се Тома Ертел са 23 поена, док је најбољи у редовима Панатинаикоса био Јоанис Папапетру са 17 погодака, уз три скока, две асистенције и четири украдене лопте.

Барселона гази све пред собом! Томас Ертел најзаслужнији за победу против Панатинаикоса.

Барселона руши све пред собом. Каталонски гигант на свом терену је савладао Панатинаикос са 79:68 у једној од дерби утакмица 18. кола Евролиге и забележио осму узастопну победу у свим такмичењима.

Гости из Атине добро су се држали до средине последње четвртине, али је онда екипа Светислава Пешићадодала гас и, уз подршку са трибина, стигла до новог успеха.

Најзаслужнији за победу Барселоне био је Томас Ертел са 23 поена, а управо у последњих неколико минута је, заједно са Кајлом Кјуриком и Адамом Хангом сломио отпор Панатинаикоса.

Кјурик је утакмицу завршио са осам поена, Ханга је убацио седам, док је Кевин Серафан постигао 14 уз седам ухваћених лопти.

У редовима атинске екипе најбољи стрелац био је Јанис Папапетру са 17 поена, а уједно је он био и једини кошаркаш гостију са двоцифреним поентерским учинком.

Реал - Олимпијакос 94:78

ТАБЕЛА: Фенербахче 16-2, Реал 15-3, ЦСКА 13-5, Ефес 12-6, Олимпијакос 11-7, Барселона 11-7, Бајерн 9-9, Армани 8-10, Панатинаикос 8-10, Басконија 8-10, Химки 7-11, Жалгирис 7-11, Макаби 7-11, Гран Канарија 6-12, Будућност 4-14, Дарушафака 2-16.

Извор: Б92/мондо.рс/моззартспорт