EL: Jović vratio Bajern na pravi put!

Jović odličan, Micov u kontraritmu – Bajern bolji od Armanija! Košarkaši Bajerna iz Minhena pobedili su Armani iz Milana rezultatom 93:87 u 18. kolu Evrolige.  Bavarci u Minhenu savladali Armani.  PAO pao u Barseloni, pobeda Bajerna! Tim Svetislava Pešića upisao 11. trijumf u Evroligi ove sezone.

Košarka 11.01.2019 | 23:11
Bajern je preuzeo kontrolu nad utakmicom tokom druge četvrtine i nije dopuštao gostima da ni u jednom trenutku do kraja meča pomisle da mogu da ozbiljnije ugroze Bavarce.

Prednost tima iz Minhena je iznosila i 14 poena u pojedinim trenucima meča, a gosti su najbliži egalu bili početkom treće deonice kada su došli na -4.

Od velikog broja srpskih košarkaša na ovom meču najviše se istakao Stefan Jović. Bivši plejmejker Crvene zvezde postigao je 14 poena uz po dva skoka i ukradene lopte. Pored njega, Vladimir Lučić postigao je sedam, a Nemanja Dangubić dva poena.

Najefikasniji bili su Maoda Lo i Nihad Đedović sa 18, dok je Peteri Koponen meč završio sa 14 poena.

Na drugoj strani istakao se Majk Džejms sa 29 poena i pet asistencija. Arturas Gudaitis ubacio je 18 poena i deset skokova, dok je Vladimir Micov imao sedam poena uz šut za tri poena od 0/7. Nemanja Nedović nije igrao.

Baskonija je deklasirala Gran Kanariju na domaćem terenu. Oni su ostvarili pobedu od 83:66, iako nije izgledalo da će domaćin doći do tako lake pobede.

Gosti sa Kanarskih ostrva imali su prednost od tri poena na poluvremenu, ali su u narednih 20 minuta postigli samo 24 poena i zabeležili veoma ubedljiv poraz.

Bolji od ostalih kod Baskonije bili su Marselinjo Uertas sa 24 i Vensan Poarije sa 20 poena. Ilmane Diop je dodao 13, uz dabl-dabl od deset skokova.

Tri igrača bila su dvocifrena kod Granke, Ondrej Balvin je imao 16, Julis Baes 12, a Markus Erikson 11 poena.

Posle dva uzastopna poraza košarkaši Bajerna upisali su pobedu. Minhenski klub je na svom terenu savladao milanski Armani sa 93:87 u utakmici 18. kola Evrolige.

Domaćin je vodio maltene toko cele utakmice, ali je pitanje pobednika definitivno rešeno tek u poslednjih nekoliko minuta u penal završnici u kojoj su Bavarci bili mirne ruke.

Stefan Jović je odigrao vrlo dobro i zabeležio 14 poena, Vladimir Lučić postigao je sedam, a Nemanja Dangubić dva poena. Najefikasniji u timu Dejana Radonjića bio je Nihad Đedović sa 18 poena.

Majk Džejms je sa 29 poena bio ubedljivo najbolji strelac Armanija, a Vladimir Micov meč je završio sa pet poena.

Košarkaši Baskonije nastavili su borbu za mesto u plej-ofu Evrolige, pošto su u španskom derbiju ubedljivo pobedili Gran Kanariju sa 83:66.

Marselinjo Uertas predvodio je ekipu iz Vitorije sa 24 poena, jedan manje postigao je Vensan Poarije, dok je Ilimane Diop imao dabl dabl učinak od 13 poena i deset skokova.

Ondrej Balvin je postigao 16 poena za Gran Kanariju, Eulis Baez je dodao na to još 12, a Markus Eriksonubacio je 11. Ekipi sa Kanarskih Ostrva ovo je bio treći uzastopni poraz.

Barselona je savladala ekipu Panatinaikosa rezultatom 79:68 (17:13, 20:23, 19:16, 22:16), u 18. kolu Evrolige.

Tim Svetislava Pešića tako je stigao do 11. trijumfa ove sezone, dok je Panatinaikosu to bio 10. poraz.

U redovima Katalonaca istakao se Toma Ertel sa 23 poena, dok je najbolji u redovima Panatinaikosa bio Joanis Papapetru sa 17 pogodaka, uz tri skoka, dve asistencije i četiri ukradene lopte.

Barselona gazi sve pred sobom! Tomas Ertel najzaslužniji za pobedu protiv Panatinaikosa.

Barselona ruši sve pred sobom. Katalonski gigant na svom terenu je savladao Panatinaikos sa 79:68 u jednoj od derbi utakmica 18. kola Evrolige i zabeležio osmu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima.

Gosti iz Atine dobro su se držali do sredine poslednje četvrtine, ali je onda ekipa Svetislava Pešićadodala gas i, uz podršku sa tribina, stigla do novog uspeha.

Najzaslužniji za pobedu Barselone bio je Tomas Ertel sa 23 poena, a upravo u poslednjih nekoliko minuta je, zajedno sa Kajlom Kjurikom i Adamom Hangom slomio otpor Panatinaikosa.

Kjurik je utakmicu završio sa osam poena, Hanga je ubacio sedam, dok je Kevin Serafan postigao 14 uz sedam uhvaćenih lopti.

U redovima atinske ekipe najbolji strelac bio je Janis Papapetru sa 17 poena, a ujedno je on bio i jedini košarkaš gostiju sa dvocifrenim poenterskim učinkom.

Real - Olimpijakos 94:78

TABELA: Fenerbahče 16-2, Real 15-3, CSKA 13-5, Efes 12-6, Olimpijakos 11-7, Barselona 11-7, Bajern 9-9, Armani 8-10, Panatinaikos 8-10, Baskonija 8-10, Himki 7-11, Žalgiris 7-11, Makabi 7-11, Gran Kanarija 6-12, Budućnost 4-14, Darušafaka 2-16.

Izvor: B92/mondo.rs/mozzartsport